mimarizm.com TSMD Basın Yayın Ödülü'ne Değer Bulundu

mimarizm.com / 06 Ekim 2021
TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri 5 Ekim günü sahiplerini buldu. Bu sene TSMD Basın Yayın Ödülü'ne Mimarlık ve Tasarım Yayın Platformu mimarizm.com değer bulundu.

TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri”, bu yıl Mimarlık Haftası’nda Ankara Pia Sera'da yapılan törenle sahiplerini buldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da katıldığı törende, mimarlık ofislerinin yanı sıra yapı sektöründe yer alan yatırımcı, müteahhit, mühendis-müşavir ve yapı malzemesi üreticileri gibi farklı paydaşlar bir araya geldi. Cosentino’nun ana sponsorluğunda düzenlenen törende yapı sektörü için seçkin bir buluşma özelliği taşıyan etkinlikte kamu kurumları, akademisyenler ve yerel yönetim temsilcileri de yer aldı.

Esra Akcan, Şükrü Kocagöz, Kurtul Erkmen, Ali Osman Öztürk, Hasan Okan Çetin, Berna Tanverdi, Ayşin Sevgi Macit ve Enis Öncüoğlu’ndan oluşan ödül jürisi kararıyla bu sene TSMD Basın Yayın Ödülü mimarizm.com'a verildi.

Jüri değerlendirme yazısı:

Mimarizm websitesi bir mimarlık ve tasarım platformu olarak, mimarların etkinliklere, yarışmalara ve haberlere ulaşmasında güvenilir bir kaynak olmuştur. Proje bilgileri, eleştiri yazıları, buluşma mekanları tanıtımları ile mimarlar arasmda hem mesleki hem sosyal ilişkileri oluşturmada önemli bir bağlayıcı görevi görmektedir.

“Çat Kapı" röportajları ve "İlk Yapı'' gibi serilerle mesleğe adım atan ofislere ses vermesi jüri tarafından takdirle karşılanmış, kararlı, güncellenmiş, dinamik ve farklı fikir ve kimlikleri buluşturan içeriği ile mimarlık söylemine ve haberciliğine katkısı nedeniyle Mimarizm "Basın Yayın Ödülüne" değer görülmüştür.

*

mimarizm.com
Mimarlık ve Tasarım Yayın Platformu

2007’de Yapı-Endüstri Merkezi bünyesinde doğan, 2018’den itibaren de Yapı Medya İletişim çatısı altında yayın hayatına devam eden mimarizm.com, mimarlık ve tasarım alanlarına odaklanan dinamik bir yayın platformudur. 

Mimarlık ve tasarım dünyasından son gelişmeler, etkinlikler, yarışma duyurusu ve sonuçlarının uluslararası ölçekte ele alındığı mimarizm.com; tasarım profesyonelleri ve tasarım disiplinlerine ilgi duyan okuyuculardan oluşan 150.000'i aşkın üyesiyle alanının en çok izlenen dijital yayını konumundadır.

mimarizm.com’da; Türkiye’de mimarlık, içmimarlık ve tasarım alanlarındaki ofislerin kapısını aralayan ‘Çat Kapı’, mimarlığa dair etkileyici görüntülerin yer aldığı ‘Karanlık Oda’, farklı tasarım disiplinlerinden konuların incelendiği ‘İş Dışı’, mimarların ilk projelerinin anlatıldığı ‘İlk Yapı’, gastronomi ile tasarım ilişkisine odaklanan ‘Mimarın Göbeği’ ve kentleri mercek altına alan ‘Kentin Tozu’ bölümleri yer alıyor.

Son yıllarda farklı disiplinler üzerinden geliştirip ürettiği mimari yaklaşımlarına, kaleminden çizim değil kelimelerin sayfalara yansıdığı mimarların konuk olduğu Mimarın Kalemi söyleşi serisini ekledi. Çevrimiçi olarak devam ettiği Çat Kapı söyleşileri ve farklı iş birlikleri ile gerçekleştirdiği canlı yayınlar bir arşiv niteliğinde Mimarizm YouTube kanalında yer almaktadır.

Ayrıca öğrencilere ve mimarlık eğitimine katkı sağlamak amacıyla etkinlik/yayın/fuar vb. organizasyonlara iletişim desteği vermektedir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :