Mimarazzi Yeniden Yayında!

mimarizm.com / 27 Ağustos 2018
İlk kurulduğunda Türkiye mimarlık camiasının Wikileaks’i olarak anılan, mimarların anonim olarak daha önce çalıştıkları firmalar hakkında paylaşımlarda bulunduğu ve son derece ses getiren paylaşımlara sahne olan mimarazzi.com, yenilenen formatı ve arayüzü ile yayın hayatına kaldığı yerden devam ediyor.

Mimarlar için bir sosyal ağ niteliği taşıyan Mimarazzi’de, çeşitli konular ve konu başlıkları üzerinden üyelerin paylaşımda bulunması amaçlanıyor. Üyeler, istedikleri paylaşımı mimarazzi.com kullanım koşulları ve paylaşım kuralları doğrultusunda tüm dünyaya sunabiliyor.

Geliştiricileri Mimarazzi'yi, "Mesleki bazda özelleştirilmiş bir sosyal ağdan daha çok, farklı bir sözlük sitesi ya da forum mantığında da düşünülebilir’’ şeklinde tanımlıyor.

Mimarlar için, mimarlar tarafından, mimarlara özel geliştirildi

Mimarazzi, üyeleri tarafından paylaşılan gönderilere, kendi bünyesinde belirlediği kurallar çerçevesinde müdahale etmemeyi amaçlarken, diğer taraftan Türk Ceza Kanunu ve ilgili yasalar nezdinde şahısları zor durumda bırakmayacak paylaşımların yapılmasına odaklanıyor.

Bundan yaklaşık 8 yıl kadar önce açılan site, iki hafta gibi kısa bir sürenin sonunda 500 bin sayfa görüntülemesi ile bir o kadar ziyaretçiye ulaşmayı başarmıştı.

Mimarlara özel bir sosyal topluluk olarak da tanımlanabilecek Mimarazzi'nin yeni sürümünde, mimarların yine kendi oluşturdukları içerikleri okuyarak sektörel gündemi takip etmeleri amaçlanıyor.

Mimarazzi içerikleri dünyanın her noktasından okunabilirken, paylaşımda bulunmak isteyenlerin siteye üye olmak gerekiyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :