MİM'in Yeni Konuğu Ferhan Yürekli

mimarizm.com / 14 Haziran 2021
14 Haziran Pazartesi saat 23:00'da TRT2'de izleyici ile buluşacak Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu MİM'in 37. bölüm konuğu hocaların hocası Ferhan Yürekli.

MİM‘in 37. Bölümünde Nevzat Sayın “Mimarlık eğitiminin dışarıdaki mimarlıkla zerre kadar ilişkisi yok. Mimarlık diploması vermiyoruz. Uygar insan yetiştiriyoruz. Mimarlık yan ürün olarak çıkıyor” diyen, hocaların hocası Ferhan Yürekli’yle iyi mimarlık ve iyi bina ayrımı üzerinden, düşünülen ve yapılan mimarlıklar hakkında geniş bir konuşma gerçekleştiriyor. MİM Ferhan Yürekli bölümü 14 Haziran 2021 tarihinde, saat 23.00'de TRT2‘de izleyici ile buluşacak.

Yapımcılığını Lacivert Film in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Prof. Dr. K. Ferhan Yürekli Hakkında

Prof. Dr. K. Ferhan Yürekli, 1967'de İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. 1970-2012 arasında kesintisiz olarak aynı fakültede Bina Bilgisi-Mimari Tasarım kürsülerinde, asistan, doçent, profesör olarak çalıştı. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dersleri verdi. Yüksek lisans ve Doktora tezi yönetti. Aynı fakültede Bina Bilgisi Anabilim Dalı Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı ve Dekanlık yaptı. Ayrıca Anadolu, Uludağ, Osmangazi Üniversiteleri ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde davet üzerine Mimari Proje dersleri verdi. Moskova Mimarlık Akademisi’nde misafir jüri üyesi olarak bulundu. Archiprix-Türkiye Öğrenci Yarışması kurucu üyesidir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :