MİM'in Bu Hafta Konuğu Ezgi Tuncer

mimarizm.com / 07 Haziran 2021
7 Haziran Pazartesi saat 23:00'da TRT2'de izleyici ile buluşacak Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu MİM'in 36. bölüm konuğu Ezgi Tuncer.

MİM‘in 36. Bölümünde Nevzat Sayın, fiziksel ve zihinsel sınırlar üzerine çalışan sosyo-tasarımcı bir mimarın tam sınırda durup, sınırları ihlâl etme eylemleri üzerine görüşleriyle Ezgi Tuncer ile söyleşiyor. MİM Ezgi Tuncer bölümü 7 Haziran 2021 tarihinde, saat 23.00'de TRT2‘de izleyici ile buluşacak.

Yapımcılığını Lacivert Film'in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Ezgi Tuncer Hakkında

Ezgi Tuncer, Kadir Has Üniversitesi’nde doçent ve LSE’de bulunan Cinsiyet, Adalet ve Güvenlik UKRI GCRF Merkezi’nde ziyaretçi araştırmacıdır. Merkez bünyesinde, Göç ve Yerinden Edilme çalışma grubu altında yürütülmekte olan, Emek Göçünün Toplumsal Cinsiyet Dinamikleri projesinin eş-yürütücüsüdür. Kadir Has Üniversitesi’nde, Mimarlık ve Kent Çalışmaları YL Programı koordinatörüdür ve toplum-mekânsal teoriler ve pratikler, araştırma yöntemleri üzerine dersler vermektedir. Akademik araştırma alanları, göç ve yerinden edilme, sınır çalışmaları, biyopolitika, politik felsefe, güncel sanat ve mekân, yemek-kent-gündelik hayat üzerinedir. Manifold’da “Yemek, Kent ve Gündelik Hayat” yazı serisine devam etmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :