Mikiz Etkinliklerinde Bu Hafta

mimarizm.com / 09 Haziran 2020
Ekiplerinde, üniversite kulüplerinde üç senedir çeşitli yöneticilikler yürüten, farklı disiplinlerden ve üniversitelerden katılımcıların bulunduğu Mikiz, etkinlik ve organizasyonlar düzenliyor.

Mikiz; mezunlarla, öğrencilerle ve üniversite kulüpleriyle aktif olmak amacıyla bir araya gelen, ülke ve dünya genelinde sosyal fayda sağlamayı hedefleyerek #HepBirlikte mimarlıkta #iz bırakan etkinlikler gerçekleştiren bir platformdur.

Mikiz çeşitli etkinlik ve sohbetler düzenleyerek tasarım konularını gündeme getirmeyi, pratik ve akademinin kesiştiği tasarım problemlerine yaratıcı çözümler üreterek atölye çalışmaları hakkında sosyal farkındalığı arttırmayı ve mimarlık-tasarım alanlarında bir arşiv oluşturmayı amaçlamaktadır.

Üniversiteler arasında etkileşimi arttırarak kolektif bir oluşum ortaya koymayı hedeflemekle birlikte aktif, iletişim yönü kuvvetli, sosyal öğrenci profilini kazandırmayı, etkinlikler ve sosyal kulüp temsilciliklerinin katkıları ile mimarlık ve tasarım olgusuna soyut ve somut katkı yapmayı, teorinin pratiğe dönüşebileceği uygulama atölyelerindeki etkinlik kültürünün üniversitelere yerleştirmeyi hedefleyen Mikiz bu hafta birbirinden farklı konular ele alınacak:

9 Haziran Salı günü akşam saat 21:00’ da Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi, eskizi gibi kurucusu Rafet Utku ile birlikte "Mimarlık ve Sanat’’ konusunu ele alacağımız keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz.

10 Haziran Çarşamba günü saat 17:00’da M artı D Mimarlık kurucuları Metin Kılıç ve Dürrin Süer ile birlikte "Yapım Üzerine’’ konusunu ele alacağımız keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz.

11 Haziran Perşembe günü akşam saat 21.00’da Gökhan Aksoy Mimarlık kurucusu Gökhan Aksoy ile birlikte "Konut ve İnsan İlişkisi" konusunu ele alacağımız keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz.

12 Haziran Cuma günü akşam 21:00’ da Kalebodur Teknik Uygulamalar Satış Müdürü Güney Deniz Mirzaoğlu Sar ile birlikte "Kurumsal Yapı ve Mimar İlişkisi" konusunu ele alacağımız keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz.

Etkinliklere kayıt olmak için tıklayın -  İletişim: info@mikiz.org


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :