Mihalangoz Köy Evleri’ne Uluslararası Ödül

mimarizm.com / 30 Ekim 2018
Oral Mimarlık tarafından, Kırklareli'nin Yeşilce Köyü’nde dört evden oluşan butik bir proje olarak tasarlanan Mihalangoz Köy Evleri, ‘Türkiye’nin En İyi Konut Gayrimenkul Geliştirme Projesi’ ödülüne değer görüldü.

International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri)'nin 2018-2019 dönemi sonuçları, 25 Ekim tarihinde Londra’da düzenlenen törende açıklandı.

Oral Mimarlık, Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde, Yeşilce Köyü için tasarladığı Mihalangoz Köy Evleri ile ‘Türkiye’nin En İyi Konut Gayrimenkul Geliştirme Projesi’ ödülüne değer görüldü. Ödülü, Oral Mimarlık ortakları Y. Mimar Kerem Oral ve Emre Oral birlikte aldı.

Oral’lar “Türkiye’nin en iyi konut gayrimenkul projesi seçilen Mihalangoz projesini dünya çapında öneme sahip bir ödülle onurlandıran değerli jüri üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu ödülün çok değer verdiğimiz Kırklareli ilimizin ilçe ve köylerinin güzelleşmesine, değerlenmesine katkıda bulunmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Mihalangoz Köy Evleri, Kırklareli'nin Yeşilce Köyü’nde dört evden oluşan butik bir proje olarak Oral Mimarlık tarafından tasarlandı. Tablolara yakışır güzellikte manzaralar sunan, Istranca ormanlarının ortasında, Longoz Ormanı Milli Parkı yakınında yer alan evler, İstanbul’a 220 kilometre (arabayla 2,5 saat), altın kumları ile ünlü Karadeniz kıyısındaki İğneada’ya ise 20 kilometre mesafede.

*

Oral Mimarlık hakkında:

1933 yılında kurulan Oral Mimarlık, inşaat, tasarım ve müteahhitlik hizmetleri sunan İstanbul’da yerleşik bir aile şirketi. Günümüzde Yüksek Mimar Kerem Oral ve girişimci Emre Oral kardeşlerin ortaklığında çalışmalarına devam eden Oral Mimarlık; nitelikli tasarım, anahtar teslim inşaat çözümleri ve gayrimenkul geliştirme alanlarında uluslararası bilinirliğe sahip.

Özellikle lüks perakende sektöründe mimarlık, proje yönetimi ve taahhüt işlerinde bölgesel ölçekte hizmet veren ofis, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde bugüne dek Değer 16 projesi ile “Türkiye’nin En İyi Konut/Ofis Binası”; Palivor Çiftliği ile “Avrupa’nın En İyi Konut Projesi” ve “Türkiye’nin En İyi Konut Gayrimenkul Geliştirme Projesi”; Sadık Paşa Köşkü ile “Türkiye’nin En İyi İç Dekorasyon Projesi” ödüllerini aldı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :