Mete Mordağ, Design Week Turkey’de Beş Sektörden Yedi Ürün Sergiliyor

mimarizm.com / 13 Kasım 2019
Bu yıl 14-17 Kasım’da dördüncüsü düzenlenecek olan Design Week Turkey için geri sayım başladı. 150’nin üzerinde tasarımcının ve 53 serginin yapılacağı bu özel haftada Mete Mordağ, beş farklı sektörden yedi ürünle yer alacak.

Türkiye’nin geniş kapsamlı tasarım etkinliği Design Week Turkey’in dördüncüsü bu yıl 14-17 Kasım’da gerçekleşecek. 100'den fazla konuşmacı, 150'nin üzerinde tasarımcı, 34 panel ve konferans ile 53 sergi ve atölye çalışmalarında sanayici, akademisyen, öğrenciler ve binlerce izleyici bu önemli etkinlikte bir araya gelecek. Endüstriyel Tasarımcı Mete Mordağ’ın beş farklı sektörden yedi ürünü de Haliç Kongre Merkezi’nde sergilenecek. 

Elektronikten ev-yaşama, mutfaktan aydınlatma ürünlerine...

Mete Mordağ Design Week Turkey 2019’da elektronik, ev-yaşam, aydınlatma, yapı-inşaat, mutfak sektörlerindeki ürünleriyle yer alacak. Her bir ürün kendi sektöründe önemli başarılara imza atmış olması ile dikkat çekiyor.  Miops için tasarladığı, Kickstarter’da 600 bin dolar ile fonlanan Capsule360 kamera hareket kutusu. “Türk düğümü” tasarımı ile fark yaratan ve Almanya Ambiente Fuarı’nda Plast’art markasının 5 milyon sipariş topladığı Gördes çamaşır sepeti. Palmiye’nin motorlu pergola sistemleri için tasarladığı özel aydınlatma sistemi 3. AXIS. Yine Palmiye için tasarladığı biyoklimatik pergola sistemleri Skyroof ve Skyroof Prestige. Kayalar Mutfak için tasarladığı 750’lik ve 900’lük serileri ile endüstriyel mutfaklar için geliştirilmiş patentli modüler pişirme grubu Pole. Redon Teknoloji için tasarladığı dişçi klinik ve laboratuvarları için geliştirilmiş, segmentinin en hızlı Hybrid CNC Ünitesi. 

Tüm bu ürünlerin yayıldıkları geniş sektör yelpazesi dikkat çekiyor. Mordağ’ın yalın tasarım dili, dokulu sepetler, endüstriyel mutfak ekipmanları, gölgelendirme birimleri, aydınlatma ürünleri, kamera ekipmanları ve medikal ürün varyasyonları ile Design Week Turkey 2019’a imza atacak.

 

*

Mordag Design “Rasyonel Sanat Stüdyosu” hakkında

2007’de tasarımcı Mete Mordağ tarafından kurulan Mordag Design Studio, müşterilerine konsept tasarımdan üretime dek endüstriyel tasarım alanında 360 derece destek vermektedir. Teknoloji ürünleri, ev gereçleri, mutfak eşyaları, aksesuar, mobilya, sualtı dalış ekipmanları, kentsel donatılar, yapı ürünlerini içeren oldukça geniş bir sektör yelpazesinde faaliyet gösteren markalarla inovatif, kalıcı ürünler üzerine çalışmaktadır. Sunduğu hizmetin yenilikçi bakış açısı ve mühendislik alt yapısı sayesinde bugüne kadar müşterilerine 25’in üstünde patentli ürün ve fikir kazandırmıştır. Bu geniş ağın içerisinde altı farklı sektörde ödüllere sahip Mordag Design Studio’nun kaleminden çıkan 100’ü aşkın ürün 25’i aşkın ülkede kullanıcıları ile buluşmaktadır.

Mete Mordağ hakkında

İstanbul doğumlu Mete Mordağ, 1996’da Alman Lisesi, 2001’de Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. Yaratıcı sanatlara olan tutkusunu ve pozitif bilimlere olan yatkınlığını birleştirme isteği onu endüstriyel tasarım dünyasına yönlendirdi. Sydney New South Wales Üniversitesi’nde Endüstriyel Tasarım yüksek lisans eğitimini tamamlayarak 2005’te İstanbul’a döndü. Geniş bir sektör yelpazesi için güzelliğin ve mantığın ortak bir dilde konuştuğu kalıcı ürünler tasarlayan Mordağ, tasarıma yaklaşımını şöyle özetliyor: “Evren estetikteki büyük uzmanlığını kanıtlamıştır, çünkü yaradılışa olan mantıksal yaklaşımı kusursuzdur. Ortaya koyduğu “istisnasız güzelliğin” ardındaki her bir kıvrımın, bağlantının, ölçünün çok net sebepleri vardır. Müziğin, rengin, formun, her birinin doğruya ve güzele yönlendiren bir matematiği vardır. Tasarım kendi özgün alanında bu matematiği öğrenmek ve bunu icra etmekle yükümlüdür. Bu anlamda o, rasyonel sanat olarak tanımladığı bu yaklaşım üzerinden “istisnasız güzelliği” hedeflemektedir.”


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :