Londra Sokaklarının Yeni Renkleri: New London Fabulous

mimarizm.com / 14 Ağustos 2020
Camille Walala, "New London Fabulous" tasarım hareketinin bir parçası olarak, Londra'nın White City bölgesindeki iki yaya geçidi ve bir bina cephesini renklendirdi.

Fotoğraflar: Charles Emerson

Camille Walala, Les Jumeaux adlı karakteristik kamusal sanat enstalasyonlarından birinin parçası olarak, Londra'nın White City bölgesindeki iki yaya geçidi ve bir bina cephesini renklendirdi.  

Proje, Walala’nın kendisi ve Yinka Ilori de dahil olmak üzere Londra’da çalışan bir grup tasarımcıyı tanımlamak için bir röportajda Adam Nathaniel Furman tarafından ortaya atılan New London Fabulous adlı yeni gelişen tasarım hareketinin bir parçasını oluşturuyor.

Fransız tasarımcının Batı Londra'daki ilk büyük dış mekan sanat çalışmasını işaretleyen eser, şu anda WestWorks ofis binasının cephesini süsleyen yedi ayrı duvar resminin yanısıra Wood Lane ve Güney Afrika Yolu üzerindeki iki yaya geçidinden oluşuyor. Walala’nın kompozisyonlarında bölgede bulunan zengin mimari detayları kendine özgü renkli paletiyle yeniden yorumladığı görülüyor.

White City, onlarca yıldır BBC genel merkezine ev sahipliği yapan, aynı zamanda 1908'de Londra'nın ilk Olimpiyatları'na ve bölgeye adını veren yüzyıl başı dünya fuarlarına ev sahipliği yapan zengin bir tarihe sahip. Les Jumeaux, proje geliştiricileri Stanhope ve Mitsui Fudosan tarafından gayrimenkul yatırım ortaklığı Aimco’nun, eski BBC Media Village'ın White City Place "yaratıcı kampüs" olarak yeniden markalaşma sürecine katkıda bulunmak üzere düşünülmüş.

Haber dezeen'den çevrilerek derlenmiştir.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :