Leyla Doğrular’a Londra’dan Ödül

mimarizm.com / 15 Nisan 2019
İngiltere’de çeşitli dallarda ödül veren Luxlife Magazine, mimari ve dekorasyonda 2019’un en inovatif mimarlık firması olarak Aykuthall Architectural Interiors’ı seçti.

2017 yılında da en iyi iç dekorasyon dalında Avrupa gayrimenkul ödülünü alan Aykuthall Architectural Interiors kurucusu Leyla Doğrular, bu yıl verilen mimari ve dekorasyonda en inovatif mimarlık firması ödülünü, projelerindeki özgünlük ve yaratıcı çözümlerinden dolayı kazandıklarını belirtti.

Özellikle kurumsal projelerinde  son dönemde "surreal" dekorasyona yöneldiklerini söyleyen Doğrular, Türkiye’de henüz çok alışılmamış bu tarzı en rahat “alışılagelmemiş” olarak tanımlayabileceğini dile getirdi. Organik şekilli, canlı, renkli mobilyalar ve objelerin yanısıra; buna uygun oluşturulmuş yer zeminlerinin günden güne benimsendiğine dikkat çekti.

Mimar Leyla Doğrular, 16 yılı geride bırakmış yenilikçi bir firma olarak yepyeni ve hiç yapılmamış bir tasarımın öncüsü olmanın cesaret istediğini bilerek hareket ettiklerini, yepyeni dekorasyon çözümleri ve ürün tasarımlarından önce kendilerine yeni bir bakış açısı kazandırarak ve yeni iş modelleri geliştirip bunları hayata geçirerek, inovatif bir firma olmayı başardıklarını söyledi.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :