Kuşaktan Kuşağa

mimarizm.com / 21 Nisan 2022
Semahat Arsel'in; Ankara’nın tarihçesi ve önemini, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olduktan sonraki gelişimini, gelenek ve göreneklerini gelecek nesillere aktarmayı amaçladığı kitabı "Kuşaktan Kuşağa" Yapı Kredi Yayınları'ndan çıktı.

Yapı Kredi Yayınları'nın yeni kitabı; Semahat Arsel'den "Kuşaktan Kuşağa". Kitabın editörlüğü Murt Ömer Yalçın'a ait, hazırlayan ise Ayşe N. Sümer.

Ankara’dan İstanbul’a uzanan bir Türkiye portresi

Bu kitap; Ankara’nın tarihçesi ve önemini, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olduktan sonraki gelişimini, örf ve âdetlerini, gelenek ve göreneklerini gelecek nesillere aktarmayı amaçlıyor.

Koç ailesinin Ankara ve İstanbul’da farklılaşan yaşam tarzlarına, aile kültürüne, anlayış ve tutumlarına değiniyor.

Büyük bir samimiyetle kaleme alınan kitap; yaşanmışlıklar ışığında geçmişten günümüze nesiller arasında köprüler kuruyor. 

Ankara’da bir bağ evinde dünyaya gelen Semahat Arsel, o zamanki yaşam ile bugünkü yaşamın farklılıklarını, yetişme, eğitim ve öğretim anlayışının nasıl değiştiğini, insanların doğadan nasıl koptuğunu tanıklıkları ışığında anlatıyor. Ve Vehbi Koç ailesi bireylerinin Türkiye’ye olan bağlılıklarını, ülkenin her alanda kalkınması için çabalarını ve sosyal sorunların çözümlenmesi için gayretlerini ortaya koyuyor.

“Kuşaktan Kuşağa” kitabını okurken, nesiller arasında kurulan köprüleri, gelecek nesillere emanet edilen değerlerin önemini hissedecek, tanıklık edilen olayları birinci ağızdan dinleyeceksiniz. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :