Köy Muhtarı Rehberliğinde Baksı Müzesi Şakir Gökçebağ Sergisini Gezebilirsiniz

mimarizm.com / 06 Mayıs 2020
Baksı Müzesi’nde sergilenen Şakir Gökçebağ’ın “AŞİNA” isimli solo sergisi, Baksı Müzesi’nin Yotube hesabında yayınlanan kısa filmle artık tüm sanatseverler tarafından gezilebiliyor.

Şakir Gökçebağ’ın “AŞİNA” isimli solo sergisi, Temmuz 2020 tarihine kadar Baksı Müzesi’nde yer almaya devam edecek. Gündelik yaşamın içinden, tanıdık ve alışık olduğumuz nesneleri yeni formlara dönüştürdüğü heykel ve enstalasyonları ile tanınan sanatçının bu eşsiz sergisi, şimdi de Youtube’ta yayınlanan kısa filmle sanatseverler tarafından ziyaret edilebiliyor. Bu özel sergi turuna, Bayraktar Köyü Muhtarı Nabi Akçelik kendine has yorumlarıyla rehberlik ediyor.

Müzede yer alan eserlerinde, önceki işleri ile beraber bölgeye özgü doku ve nesnelerle ürettiği yeni işlerini de izleyiciyle buluşturan Gökçebağ’ın “AŞİNA” sergisi, Türkiye’de açılan en kapsamlı sergilerden biri olma özelliğini taşıyor. Bir yandan Anadolu’nun ruhuna dokunan diğer yandan da Gökçebağ’ın uzun yıllardır, yerel ve evrensel arasında dokuduğu bağı, güçlü sözlerle ortaya seren sergi, şimdi Youtube üzerinden de sanatseverleri bekliyor.

Baksı Müzesi tanıtım filmlerinin ilkini oluşturan Şakir Gökçebağ “Aşina” sergisi kısa filminin ardından Baksı Müzesi Depo-Müze Koleksiyon Turu ve Baksı Müzesi Çocuk Atölyeleri Turu da çok yakında izleyicilerle buluşacak.

Download linki:
https://we.tl/t-1LckqAjJH4


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :