Kıraathanede Fotoğraf Sergisi Olur Mu?

mimarizm.com / 20 Aralık 2019
Alternatif alanlarda sergi amacı ile yola çıkan Son Silinenler, Feriköy Antika Pazarı'ndan sonra, ikinci sergi mekanı olarak Yeldeğirmeni'ndeki bir kıraathaneyi seçti.

Genç sanatçılar Yasin Arıbuğa ve Sude Belkıs’ın alternatif alanlarda sergi amacıyla başlattığı Son Silinenler, ilk sergisini geçtiğimiz Mart ayında Feriköy Antika Pazarı’nda yapmıştı.
 
Serginin ikincisinde de alışılmadık bir sergi alanı olarak bir kıraathaneyi kullandılar. Sude ve Yasin, ekibe konuk olarak Ufuk Pehlivan, Meltem Kaya, Erdem Varol ve Ece Bayar da kattı. Sergi 7-8 Aralık’ta Yeldeğirmeni’nde Panorama Kıraathanesi'nde gerçekleşti.

Gündelik hayatta karşımıza çıkan doğal ve absürd durumların fotoğraflarların sergilendiği kıraathanede, katılımcılar bir sanat etkinliğinin yanı sıra sosyal bir deneyim yaşadılar. Okey taşlarının sesi eşliğinde sanatseverler, oraletin ve çaylar eşliğinde kıraathanenin günlük müşterilerinin alışkanlıklarını bozmadan enteresan bir sergi deneyimi yaşadılar. 1 hafta uzatılan sergi 15 Aralık 2019'a kadar devam etti.

*

Son Silinenler Nasıl Başladı?

Sude ve Yasin’in gezdikleri bir sergide işleri beğenmeyip ‘’Bizim telefonumuzdaki son silinenlerimiz daha iyi’’ diyerek aralarındaki bu şakalaşmadan yola çıkarak Feriköy Antika Pazarı’nda sergi açıp fotoğrafları tanesi 20TL’den sattılar. Bu hikayeyle başlayan Son Silinenler projesi ikinci sergisiyle devam etti.

 

 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :