Kestane Ağacından Elektrikli Scooter: ILY-Ai

mimarizm.com / 21 Eylül 2020
Tasarımcı Mikiya Kobayashi, kestane ağacından yapılmış ILY-Ai adlı üç tekerlekli bir elektrikli scooter tasarladı.

Fotoğraflar: ©Yosuke Owashi

Japon tasarımcı Mikiya Kobayashi, şehir sokaklarında ve kaldırımlarda sıklıkla görülebilen şık, metalik kişisel mobilite araçlarının aksine, masif ahşaptan oyulmuş bir elektrikli scooter tasarladı. ILY-Ai olarak adlandırılan bu scooter konsepti, özellikle yaşlılar gibi hareket kısıtı olan kullanıcılar için ergonomik ve güvenli bir tasarım sunuyor. 

Otomotiv parçaları, sağlık ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren Aisin ve Japonya'nın ana ahşap mobilya üreticilerinden biri olan Karimoku ile birlikte geliştirilen ILY-Ai, hem iç hem de dış mekanlar için tasarlandı. Mikiya Kobayashi, son teknoloji elektrikli mobilite teknolojisini bütünleştiren organik ahşap şekli sayesinde zarif ve doğal bir estetik yarattı.

Organik formlar yaratmak konusunda mükemmel uyum sağlayan kestane ağacı ve alüminyum, sıcak ve kullanıcı dostu bir his verirken, tehlike durumunda scooter'ı durduran bir güvenlik sensörü dahil olmak üzere aracın teknik aksamını gizliyor. Ek olarak, optimum konfor elde etmek için ana gövdenin üzerine deri yastıklı sele yer alıyor.

Haber designboom'dan çevrilerek derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Faruk karakolcu 2 yıl önce Harika tasarım daha güzeli elektirk sisteminin görünmemesi. Ülkemize geldi mi?
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :