İTÜ’de İYB İçin Ön Kayıtlar Başladı

mimarizm.com / 02 Haziran 2016
İTÜ’nün “İnşaat Yönetiminde Bilişim Tezsiz Yüksek Lisans Programı” (İYB) için ön kayıtlar başladı. Bu yıl 17. kez yeni öğrenci kabul edecek program, 20 kişilik kontenjanla sınırlı olacak. Ön kayıtlar ise 20 Haziran 2016’ya kadar devam edecek.

İTÜ’nün İnşaat Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı; etkili karar verme becerisine sahip, küresel gelişmelere hâkim, lider yöneticiler yetiştirmeyi hedefliyor. İTÜ İnşaat Yönetiminde Bilişim Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nda inşaat yönetimi temel konularının yanı sıra sözleşme yönetimi, yapı işletmesi hukuku, BIM (yapı bilgi modellemesi) ve proje planlama yazılımları ile yeşil ve sürdürülebilir yapılı çevre konularına ağırlık veriliyor. Dersler İTÜ İnşaat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Bilişim Enstitüsü’nde görev yapan akademik kadronun yanı sıra, konuk öğretim üyeleri ve inşaat sektörü profesyonelleri tarafından yürütülüyor.

İTÜ

Öğretim dilinin İngilizce olduğu İYB yüksek lisans programının kapısı inşaat sektöründe kariyer yapmak isteyen her lisans mezununa açık. İYB İnşaat Yönetimi tezsiz Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olan öğrenciler, İTÜ Yüksek Lisans Diploması’na sahip oluyor ve program süresince, uluslararası Erasmus Değişim Programı’ndan da yararlanabiliyor. 

İnşaat Yönetiminde Bilişim Tezsiz Yüksek Lisans Programı hakkında detaylı bilgiye http://www.pym.itu.edu.tr/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :