İşbirliğinden Doğan Yalın Tasarım; Borusan Oto Vadi

mimarizm.com / 08 Haziran 2018
2B Dezigned ile Borusan Otomotiv Kurum Kimliği & Yapı Planlama biriminin işbirliğinde tasarlanan Borusan Oto Vadi projesi, yalın mimarisi ve iç mekanlarının ferahlığı ile dikkat çekiyor.

Jaguar ve Land Rover markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdüren Borusan Otomotiv Yetkili Satıcısı ve Yetkili Servisi Borusan Oto, ARCH Concept olarak adlandırılan Jaguar Land Rover showroom ve servisini İstanbul Vadipark’ta hizmete açtı.

2B Dezigned kurucusu mimar Beril Demircioğlu ve ekibi ile Borusan Otomotiv Kurum Kimliği & Yapı Planlama biriminin işbirliğinde tasarlanan Borusan Oto Vadi projesi, 25 Mayıs 2017 - 26 Ocak 2018 periyodunda gerçekleştirildi.

Borusan Oto Vadi, 2B Dezigned

Borusan Oto Vadi, 2B Dezigned

Borusan Oto Vadi, 2B Dezigned

Toplam 12.500 m2’lik kullanım alanı üzerine inşa edilen Borusan Oto Vadi’de, 19 araçlık showroom’un yanı sıra, satış sonrası bölümde toplam 32 adet iş alanı yer alıyor.

Mekanik atölyede 17 mekanik lift, 1 adet KDS, 1 lastik bakım değiştirme alanı; kaporta atölyesinde 3 adet iş alanı; boya atölyesinde 1 boya fırını, 1 kurutma alanı ve 2 adet astar alanı; yıkama atölyesinde ise 2 yıkama alanı ve 4 kuaför bulunuyor. Binada ayrıca araç servise götürüldüğünde hızlı kontrol ve inceleme yapılan 2 adet drop off alanı da mevcut.

Borusan Oto Vadi, 2B Dezigned

*

2B Dezigned hakkında:

Mimar Beril Demircioğlu tarafından 2010 yılında kurulan 2B Dezigned, mimari ve iç mimari projeler üzerine çalışan bir tasarım, projelendirme ve uygulama ofisidir. Mimar, iç mimar ve tasarımcılardan oluşan deneyimli ekibiyle yurtiçi ve yurtdışı projelerde ofis, otel, konut, restoran gibi farklı fonksiyon ve ölçeklerde tasarım hizmet veren 2B Dezigned’ın referansları arasında; Borusan Otomotiv, Borusan Sanat, Borusan Kocabıyık Vakfı, Borusan Makina ve Güç Sistemleri, Borusan Mannesmann Boru, Borusan Oto, Toros Tarım (Tekfen), 38-30 Çiftliği, Kimteks Kimya Tekstil Ürünleri Tic. A.Ş., Bilgili Holding, Pozitron, Park Hyatt Hotel İstanbul ve Clarins gibi birçok marka yer alıyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :