İçmimarlar Günü Trabzon'da Etkinliklerle Kutlandı

mimarizm.com / 22 Mayıs 2017
TMMOB İçmimarlar Odası Trabzon Şubesi ve KTÜ Mimarlık Fakültesi İçmimarlık Bölümü işbirliğinde düzenlenen 11 Mayıs İçmimarlar Günü kutlamaları kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından gelen içmimarlar Trabzon'a konuk oldu.

11 Mayıs İçmimarlar Günü kapsamında Trabzon'da düzenlenen kutlamalar, TMMOB İçmimarlar Odası Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu ve öğrenci temsilcileri tarafından Trabzon Valiliği önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulması ve İstiklal Marşı ile başladı. 

TMMOB İçmimarlar Odası Trabzon Şubesi

TMMOB İçmimarlar Odası Trabzon Şubesi, KTÜ Mimarlık Fakültesi İçmimarlık Bölümü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde, Ortahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü Eski Valilik Binası'nda gerçekleşen "İç Kalede İçten İçe Trabzon ve Zaman" temalı atölye çalışmasının yürütücülüğünü, öğretim üyeleri Dr. Dilara Onur, Dr. Aylin Aras, Dr. Özge Sever üstlenirken; atölyeye 55 içmimarlık öğrencisi katılım gösterdi. Çalışmanın sonuç ürünleri, 12-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında TMMOB İçmimarlar Odası Trabzon Şubesi'nde sergilendi. 

TMMOB İçmimarlar Odası Trabzon Şubesi

11 Mayıs İçmimarlar Günü

Ayrıca, KTÜ İçmimarlık Bölümü ve TMMOB İçmimarlar Odası işbirliği ile 12-13-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen KTÜ İçmimarlık Mezunları Buluşması'nda, Türkiye'nin dört bir yanından gelen içmimarlar Trabzon'a konuk oldu.

TMMOB İçmimarlar Odası Trabzon Şubesi, İçmimarlar Günü

"En büyük dileğimiz meslek alanımızın ihlalinin önlenmesi" 

TMMOB İçmimarlar Odası Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin İnce, İçmimarlar Günü vesilesiyle yaptığı basın açıklamasında, mesleki bilgi ve birikimlerini toplum yararına kullanan, yaşam kültürünü nesilden nesile aktaran, insanların yaşam kalitesini yükseltme hedefinde olan bir mesleğin mensubu olmaktan gurur duyduğunu belirterek, tüm içmimarlık mesleği mensupları ile İçmimarlık Bölümü öğrencilerinin İçmimarlar Günü'nü kutladı. 

İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü: "En büyük dileğimiz meslek alanımızın ihlalinin önlenmesi. Kardeş şehrimiz Dortmund ile aynı gün kutlamaları gerçekleştirdik. Bundan sonraki yıllarda Türk ve Alman içmimarların işbirliği ile eğitim ve meslek kalitesini yükseltme hedefindeyiz." 

İçmimarlar Günü


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :