İç Mimarlık Eğitimi 3. Ulusal Kongresi (İÇMEK) Başladı

mimarizm.com / 06 Kasım 2015
İç mimarlık eğitiminde kuram ve uygulama birlikteliği üst teması ile iç mimarlık platformuna katkı sağlamayı hedefleyen İÇMEK 2015, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde (İKÜ) başladı.

İÇMEK, kuram ve uygulama birlikteliği temasının altında; sürdürülebilirlik, işlev, ütopya, yapı fiziği, tarih, yaratıcılık, algı, biçim, strüktür, yöntem, sunum, malzeme, felsefe, sanat gibi bir kavram havuzu sunmasının yanı sıra özgür ve yaratıcılığı destekleyen bir paylaşma ortamının oluşmasını sağlıyor. Kongre, iç mimarlık gibi tasarım eğitimlerinin odağındaki üretkenlik amacını göz ardı etmeden, günümüz ve geleceğin eğitim söylemine farklı bir noktadan ışık tutmaya çalışıyor.

İKÜ Rektörü Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir kongrede yaptığı açılış konuşmasında bir uzmanlık dalının eğitimini ele alan bilimsel toplantıların her zaman dikkate değer olduğunu ve İÇMEK 2015’in bilimsel ve güncel gelişmeleri iç mimarlık eğitiminin çok disiplinli yapısıyla entegre etmesi vesilesiyle özellikle öğrenciler için ilham verici olduğunu söyledi.

Kongre, 5-6 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda izlenebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :