HEY! Beyoğlu: Burcu Pelvanoğlu

mimarizm.com / 31 Mayıs 2024
“HEY! Beyoğlu: Yapılar, Mimarlar ve Hikâyeler” isimli podcast serisinin yeni bölümünde Cem Sorguç, Burcu Pelvanoğlu'nu konuk ediyor.

Beyoğlu semtinin farklı yüzyıllarına mimari, tarih, sosyoloji, sanat tarihi gibi farklı disiplinler üzerinden bir bakış sunan, “HEY! Beyoğlu: Yapılar, Mimarlar ve Hikâyeler” isimli podcast serisinin yeni bölümü yayında. Cem Sorguç’un hazırlayıp sunduğu serisinin bu bölümüne Türkiye’deki modernleşme ve sanat ilişkisi üzerine hazırladığı yayınların yanı sıra kaleme aldığı sanatçı monografileri ve farklı üniversitelerdeki akademik çalışmaları ile tanınan sanat tarihçi, eleştirmen ve akademisyen Burcu Pelvanoğlu konuk oldu.

Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarında Beyoğlu’nda düzenlenen ilk sanat sergilerinden erken Cumhuriyet dönemi sergilerine, 1950’li yıllarda sanatın Beyoğlu’ndaki kamusal ve kurumsal alandaki yolculuğundan 1990’lı yıllardaki değişen çehrelerine; zamanlar, mekânlar ve insanlar üzerinden bir okuma sunan serinin yeni bölümü “Düşe Kalka Beyoğlu” ismini taşıyor.

“HEY! Beyoğlu: Yapılar, Mimarlar ve Hikâyeler” başlıklı podcast serisinin tüm bölümlerini Spotify ve Apple Podcast üzerinden dinleyebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :