Geçici Belgelerin Kalıcı Etkisi: I. Uluslararası Efemera Çalışmaları Sempozyumu Bildiriler

mimarizm.com / 08 Ocak 2021
Bahar Gürsel, Alev Ayaokur ve Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu’nun yayına hazırladığı “Geçici Belgelerin Kalıcı Etkisi: I. Uluslararası Efemera Çalışmaları Sempozyumu, Bildiriler” kitabı VEKAM Yayınları’ndan yayımlandı.

Bahar Gürsel, Alev Ayaokur ve Filiz Yenişehirlioğlu tarafından yayına hazırlanan "Geçici Belgelerin Kalıcı Etkisi: I. Uluslararası Efemera Çalışmaları Sempozyumu Bildiriler" kitabı, 25-27 Nisan 2018 tarihlerinde efemera ile ilgili çalışmaları yapan araştırmacıları biraraya getirmeyi hedeflemiş olan ve disiplinlerarası bir etkinlik olarak tasarlanan, Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) tarafından, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Tarih Bölümü’nün katkılarıyla düzenlenen Geçici Belgelerin Kalıcı Etkisi: I. Uluslararası Efemera Çalışmaları Sempozyumu’nda seçilmiş bildirilerden oluşmaktadır.

Sempozyum, Türkiye’de yurt içi ve yurt dışında konuyla ilgili farklı disiplinler bağlamında araştırma ve çalışmalar yapan akademisyen, koleksiyoner, küratör ve uzmanları biraraya getiren ve efemera çalışmaları kapsamında yöntemli, çözümsel ve tasnif eden bir yaklaşım ortaya koyan ilk etkinlik olmuştur. Efemera’nın; Bilgi ve Belge Yönetimi, Kent Çalışmaları, Koleksiyonculuk – Müzecilik, Kültürel Çalışmalar, ile Sanat ve Tarih Yazıcılığı alanlarında kullanımına ilişkin konuların ele alındığı bildirilerin ileride yapılacak özgün çalışmalara ışık tutması beklenmektedir.

Künye ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :