Ertuğ & Kocabıyık Yayınları Kasım Ayı Kitabı

mimarizm.com / 12 Kasım 2020
Ertuğ & Kocabıyık Yayınları’nda “Ayın Kitabı” serisi "Borusan Contemporary Art Collection Volume 2." ile devam ediyor.

Ertuğ & Kocabıyık Yayınları’nda “Ayın Kitabı” serisi devam ediyor; her ay belirlenen bir kitabın %30 indirimle okurlara sunulduğu seride Kasım ayının kitabı: Borusan Contemporary Art Collection Volume 2. Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nun ikinci cildi, 2011’de yayımlanan birinci cildinin devamı niteliğinde bir çalışma.

Kitap, uzun yıllardır başta resim, heykel, baskı ve fotoğraf olmak üzere farklı tekniklerde üretilmiş yapıtlardan oluşan önemli bir koleksiyon kuran Borusan’ın yeni medya koleksiyonuna odaklanıyor.

Koleksiyondaki, video, hareketli görüntülerden oluşan yerleştirmeler, fotoğraf, ışık, kinetik nesneler ve yazılım tabanlı işlerin yer aldığı bu ikinci ciltte, Ahmet Ertuğ’un yapıtları tüm ayrıntılarıyla belgeleyen fotoğraflarıyla birlikte, alanında yetkin akademisyen ve küratörlerin hazırladığı makaleler de yer alıyor.

Kitapta yapıtları tanıtılan sanatçılar ise şöyle: Miru Kim, Chen Jiagang, Massimo Vitali, Ellen Kooi, Robert Mapplethorpe, Charles Xelot, Ola Kolehmainen, Leo Villareal, Anthony James, Bertrand Ivanoff, Ivan Navarro, Maurizio Nannucci, Chul Hyun Ahn, Brigitte Kowanz, Hans Kotter, Alejandro Almanza Pereda, James Clar, François Morellet, Jennifer Steinkamp, Claudia Hart, Shirley Shor, Pascal Haudressy, Monika Bravo, Lars Arrhenius, Jesse Fleming, Hannu Karjalainen, Bengü Karaduman, Eelco Brand, Roman Signer, Jim Kampbell, U-Ram Choe, Daniel Canogar, Rafael Lozano-Hemmer, Jeffrey Shaw & Sarah Kenderdine, Björn Schülke, Dominic Harris, Laurent Bolognini.

 

*

Borusan Contemporary Art Collection Volume 2

Yazarlar: Jennifer Blessing, Kathleen Forde, Rainer Fuchs, Christiane Paul, David A. Ross
Fotoğraflar: Ahmet Ertuğ
İngilizce
31,5 x 41 cm, 136 sayfa
İpek kumaş ciltli; özel kutu içinde.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :