DYO, Renkli DYOloglar Serisi Tamamlandı

mimarizm.com / 04 Eylül 2020
DYO’nun, renklerin mimarideki yerini tanımlamak amacıyla tasarladığı Renkli DYOloglar söyleşi serisi AURA İstanbul ile gerçekleştirildi.

DYO, entelektüel hayata katkıda bulunmayı bir misyon olarak kabul ediyor. Bu kapsamda DYO, toplumsal duyarlılık gereği kent estetiğine ve entelektüel değerlere katkı sunmaya devam ediyor. Renklerin mimarideki yerini tanımlamak hayata geçirilen özgün bir içeriğe sahip Renkli DYOloglar projesi bu anlayışın ürünü.

Kent kültürüne ve mimariye katkı sağlamayı amaç edinen ve kurucuları arasında saygın mimarların yer aldığı AURA İstanbul ile 2019’dan bu yana işbirliği yapan DYO, bu çalışmayla yapı sektöründeki insan kaynağı kalitesine destek olmayı, mimarlık ve kent kültürüne katkı sunmayı hedefliyor.

Türkiye’nin önde gelen mimarlarının konuk olduğu Renkli DYOloglar söyleşi serisi “Türkiye’nin Renkleri” teması ile rengin hayatımızdaki tanımını farklı disiplinler açısından ele alıyor. Projenin ilk ayağını geçtiğimiz yıl üniversite paneli ve röportaj serisi olarak gerçekleştiren DYO, bu yıl pandemi koşullarını dikkate alarak canlı yayın söyleşilerini tercih etti. 

Youtube üzerinden canlı yayımlanan “Renkli DYOloglar Türkiye’nin Renkleri” söyleşi serisi; renk, tasarım, mekan, arkeoloji, mimari, sanat ve kültür gibi alanlarla ilgilenen kişilere yeni bakış açıları sunuyor.

Mimarların renk algısını konu edinen Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki söyleşi serisinde konuklar; gastronomiden seyahate, felsefeden edebiyata, arkeolojiden çağdaş sanata, müzikten mimariye, modadan tasarıma, uygarlıklardan renk bilimine kadar geniş bir alanda konuştu. Yayına konuk olan mimarlar kendi disiplinleri içerisinde sahip oldukları özgün bakış açılarıyla renk kavramını düşündürücü bir şekilde yeniden tarif ettiler.

DYO’nun Youtube kanalı üzerinden AURA İstanbul işbirliği ile 10 hafta süren söyleşi serisinde bilgileri ve geniş ilgi alanlarıyla öne çıkan birbirinden değerli isimler yer aldı.

30 Mayıs’ta Ayhan Sicimoğlu ve Serter Karataban ile başlayan canlı sohbetler sırasıyla: Hilmi Yavuz-Emre Zeytinoğlu, Bedri Baykam-Oylum Ökten İşözen, Nevzat Sayın-Serhan Ada, Beral Madra-Serhat Kiraz, Nezih Başgelen-Erhan İşözen, Şerif Yenen-Jale Kulin, Arzu Kaprol-Şebnem Buhara, Günseli Kato-Bekir Sert, Alparslan Baloğlu-Yılmaz Değer’i konuk olarak ağırladı.

Her sohbetin yaklaşık bir saat sürdüğü canlı söyleşi serisi 1.3 Milyon’dan fazla izlendi. DYO’nun ve AURA İstanbul’un Youtube kanalları üzerinden yayınlanan, rengin derinlemesine konuşulduğu bu yayınların dijital kayıtları izlemek için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :