Demirden | ilio'ya German Design Award'dan 2 Ödül Birden

mimarizm.com / 21 Aralık 2022
Demirden | ilio, Kale markası için geliştirilen sergileme tasarımı ve Paşabahçe Mağazaları’nın yeni deneyim mağazası projesi ile German Design Award'da ödüle layık görüldü.

Burak Albayrak, Demirden | ilio, Emre Dörter

German Design Council (Alman Tasarım Konseyi) tarafından bu yıl 54. kez düzenlenen German Design Award’un 2023 sonuçları açıklandı.

Demirden | ilio German Design Award organizasyonunda katıldığı Kale markası için geliştirilen sergileme tasarımı ile sergileme kategorisinde “Mükemmel Mimarlık”, Paşabahçe Mağazaları’nın yeni deneyim mağazası projesi ile “Special” ödüllerine layık görüldü.

“Kale - İyi Bak Dünyana”

Tasarım ve uygulamasını Demirden|ilio’nun  üstlendiği, Kale markasının “İyi Bak Dünyana” konumlandırmasının akılcı ve yenilikçi bir platformda aktarıldığı sergileme tasarımı, sürdürülebilir üretim ve tüketim ilişkisine katkı sağlama sorumluluğunu da hatırlatıyor. %80 oranında daha az zemin malzemesinin kullanıldığı, %91’i geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşan yapı, ziyaretçilere güncel bir deneyim sunuyor.

“Paşabahçe Mağazaları - Camın büyülü doğasında ilham veren yeni bir deneyim”

  

Fotoğraflar: İbrahim Özbunar

Demirden | ilio’nun tasarlayıp uygulamasını üstlendiği Paşabahçe Mağazaları’nın yeni flagship mağazası, Erenköy’de yenilikçi alışveriş deneyimiyle dinamik ve etkileşimli bir müşteri yolculuğu sunuyor. Cam kültürünün güncel ve derinlikli bir dille mekansallaştırıldığı bu mağazanın sahip olduğu enstrümanlar, cam mirasını sürdüren yaratıcı bir araç olma görevini de üstleniyor. Tasarım stratejisinin 3 ana ayak üzerinde yükseldiği yeni deneyim mağazası sürdürülebilir bir dünyaya olan bağlılığın aktarıldığı, sürükleyici ve ilham verici deneyimlerin sunulduğu, dijital ve fiziksel yenilikleriyle keyifli bir alışveriş kodlarının yeniden yazıldığı eşsiz bir öneri sunuyor.

Tasarımın bütünsel uyumuyla samimi, insancıl, doğaya saygılı bir kurgunun ele alındığı mağazada, çevre duyarlılığını gösteren demir, ahşap, hasır, cam, terrazzo gibi doğal malzeme kullanımıyla sürdürülebilir bir dünyaya, doğaya olan bağlılığı yaşatmayı hedefliyor.

*

Demirden | ilio Hakkında

Anlamlı tasarımın, doğanın gösterdiği yolda yaratılan tasarım olduğuna inanıyoruz. Hedefimiz her projeye özel, aklın ve estetiğin ışığında zarif çözümler yaratmak. 

Tasarım hayatımızı derinden etkiler. Amacımız bu etkiyi gerçek ve anlamlı bir tecrübeye dönüştürmek ve yaratıcı düşünce ilhamını tüm insanların paylaşımına sunmak. 

1994’ten beri mekan tasarımı, grafik tasarım, ürün tasarımı gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış tasarımcıların oluşturduğu ekibimiz ve multidisipliner yaklaşımlarımız ile her projeye özel, bütüncül çözümler sunuyoruz. 

Bugüne kadar aralarında bir çok red dot, 2 iF Gold ve Design Management Europe ödülleri de bulunan 20’nin üzerinde uluslararası ödüle layık görüldük. Demirden olarak yaratıcısı ve sahibi olduğumuz masaüstü ürünler markası “ilio” ise uluslararası tasarım dünyasında büyük saygınlık kazandı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :