Clerkenwell Design Week 2016’nın En Etkileyici 5 Enstalasyonu

Tuba Tellioğlu Şeren / 25 Mayıs 2016
24-26 Mayıs tarihleri arasında Londra’da düzenlenen Clerkenwell Design Week 2016’nın önemli etkinliklerine bu yıl; House of Detention, Spa Fields, Fabric Nightclub ve St James Kilisesi ev sahipliği yapıyor.

Tom Dixon Kilisede
İngiliz tasarımcı Tom Dixon, Materiality koleksiyonuna ait bir avizeyi St James Kilisesi’nin içindeki mutfak ve ortak bir çalışma alanı olarak kullanılan bir mekanda sergileyecek. 

Tom Dixon chandelier

White Arkitekter’den ‘The Museum of Making’ Pavyonu
White Arkitekter mühendis Price&Myers ile bir araya gelerek dekonstrükte edilmiş ambar formunda bir yapı tasarladı. ‘The Museum of Making’ pavyonu, dış cephe üreticisi Equitone’un mavi renkteki panelleriyle Clerkenwell’in merkezinde yer alan St John’s Meydanı’na kurulacak. Tasarım festivali süresince ‘yapma sanatı’na ithaf edilen pavyon, bir soysal alan olarak hizmet verecek.

Makers pavilion 

Giles Miller’in Billboard’ları
Londra merkezli Giles Miller Studio, fuar ziyaretçilerini çeşitli showroom ve etkinliklere yönlendiren bir dizi ensatalasyon yarattı. Kare şeklindeki cam karolardan oluşan geniş ölçekli soyut tabelalar hışırtılı sesler çıkararak ziyaretçileri festivalin bir sonraki etabına yönlendiriyor. 

Clerkenwell Design week

Sto Werkstatt’da Sam Jacob Studio tasarımı ‘One Thing After Another’ 
Clerkenwell Design Week kapsamında bu yıl Londra merkezli Sto Werkstatt kendi showroom’unda bir enstalasyon yaratması için Sam Jacob Studio’yu davet etti. ‘One Thing After Another’ adlı enstalasyon dijital ve fiziksel dünyalar arasındaki bilgi giriş ve çıkışlarını inceleyip araştıracak. Dijital bir kopya yaratmak için öncelikle 3D yazıcı ile oluşturulan standart bir ahşap baraka görünümlü iş, daha sonra Sto’nun taş bazlı yapı malzemesi Verolith ile üretilecek. 

One thing after another

Flea Folly Architects'ten HakFolly 
Flea Folly Architects, Hollandalı ahşap zemin kaplaması üreticisi Hakwood’la işbirliği yaparak tarihi St John’s Geçidi’nde yer alacak 4.5 metre uzunluğunda ahşap bir strüktür tasarladı. Mimarların, şehrin ortasında sakin bir an yaratmak amacıyla tasarladıkları bu ahşap tapınak aynı zamanda Clerwell’in manastırlarla ilgili tarihine gönderme yapıyor.

Hakwood

Bu haber Dezeen'den derlenmiştir.  


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :