CI Bloom, LG OLED evo Partnerliğinde Kapılarını Açtı

mimarizm.com / 02 Haziran 2023
Türkiye’de çağdaş sanatın gelişmesi amacıyla çalışan sanat fuarı CI Bloom, 1-4 Haziran 2023 tarihleri arasında, LG OLED evo partnerliğinde, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu'nda sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

LG OLED evo partnerliği ile 1 - 4 Haziran 2023 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu'nda gerçekleştirilecek CI Bloom, 25 çağdaş sanat galerisi, 4 sanat inisiyatif ve 2 sanat kurumunu ağırlıyor. 286 sanatçının 572 eserinin sergileneceği CI Bloom programında Contemporary Istanbul Vakfı’nın ve Borusan Contemporary’nin seçkisi izleyici ile buluşuyor.

CI Bloom’da ayrıca Arjantinli tasarımcı ve dijital sanatçı Six N. Five’ın LG OLED işbirliği ile hayata geçirdiği “Among The Sky” sergisi de sanatseverlerle buluşacak. Sanata ilham veren LG OLED, yeni sanat biçimleri ile ilerleyen birçok sanatçıya yol gösterici oluyor. Geleneksel medyanın sınırlarını aşarak sanata ve sanatçıya yeni olasılıklar sağlayan LG OLED, OLED ekranlarına dayalı farklı işbirlikleriyle oluşturulan işlerin, “OLED ART” adlı yeni bir kültürel akım oluşturmasını hedefliyor. Six N. Five’la gerçekleştirilen global işbirliği de bu hedefin bir parçası olarak kabul ediliyor. Six N. Five’ın LG için özel olarak hayata geçirdiği “Among The Sky” sergisi, Mayıs ayında New York Frieze çağdaş sanat fuarındaki gösteriminin ardından CI Bloom’da yerini alacak.

CI Bloom'da yer alan sanat kurumlarından bazıları:

Taksim Sanat, özel seçki ile sanatseverlerle buluşuyor. Ahmet Aydın Atmaca, Bedia Ekiz, Esin Aykanat Avcı, Alper Bıçaklıoğlu ve Seda Boy'un farklı disiplinlerden oluşan eserleri LK-25 Blok'ta görülebilir.

Borusan Contemporary, fotoğraf sanatının en güncel örneklerini sunmayı hedefleyen yeni fuar platformu CI Photo Focus’ta yer alacak. Günümüz fotoğrafçılığının çarpıcı örneklerini güçlü bir sanatsal ifade aracı olarak bünyesinde barındıran Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu sanatçılarından Frank Thiel, Viedma #01 adlı eseriyle CI Bloom’da yer alacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :