Camekân'ın Kasım Ayı Konuğu "Düş”

mimarizm.com / 25 Ekim 2019
İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı Camekân, Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Bölümü’nden Şule Yılmaz’ın Düş adlı işini 15 Kasım'a kadar ağırlayacak.

İKSV Alt Kat, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun işbirliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Mart 2019’dan bu yana İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nın ön cephesinde bir üretim alanı sunan CAMEKÂN’nın yeni konuğunu ağırlıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Bölümü’nden Şule Yılmaz’ın Düş adlı işi 15 Kasım'a kadar CAMEKÂN'da sergilenecek.

Bireyin toplumda kendini var etme çabasına, diğer bireylerle etkileşimine, kültürel değerlerin ve toplumsallaşmayla birlikte oluşan durumların birbirini etkilemesine değinen Düş, dört ayrı duygu durumunu ifade ediyor. İzleyiciden, görünürde benzer olan bu ifadelerden kendi duygusuyla bağdaşanı seçip, onunla özdeşleşmesi bekleniyor.

Mart 2020’ye kadar beş genç tasarımcı daha işlerini bir ay boyunca sergileme imkânı bulduğu CAMEKÂN’ın ikinci dönem seçici kurulunda İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova ve İKSV Kurum Kimliği ve Yayınlar Direktörü Didem Ermiş’in yanısıra GMK üyeleri Özge GüvenEmre Çıkınoğlu ve Ardan Ergüven yer alıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :