Bu Film Bauhaus Kadınlarının Hikâyesini Anlatıyor!

mimarizm / 29 Temmuz 2019
“Lotte am Bauhaus” filmi, Bauhaus'un kuruluşunun üzerinden geçen tam yüz yıl sonra, bu ikonik kurumun duvarları arasında gerçekte neler yaşandığına, dönenim kadın erkek eşitsizliğine dair bir hikâye anlatma çabasıında...

1919'da, Almanya'da Bauhaus okulunun kuruluşu, mimarlık tarihinde önemli bir ana işaret eder. Okul gelecek yıllarda mimarlık ve tasarım konusundaki sayısız tartışmayı ateşleyecek; bir kurumdan öteye geçerek bir hareket haline dönüşecektir. Varlığı boyunca bir dizi politik direnişle karşılaşan okul, 1933'de Nazi rejimi sırasında kapılarını kapatmak zorunda kalır. Ancak tüm bunlara rağmen Bauhaus tarafından sağlanan bilgi, dünyayı dolaşarak ve dünyadaki şehirlere damgasını vurarak zaman ve mekanın ötesine geçer.

“Lotte am Bauhaus” filmi, yüz yıl aradan sonra, bu ikonik kurumun duvarları arasında neler yaşandığına dair bir hikâye anlatıyor. Film, erkek meslektaşlarından farklı olarak sadece ev içi meselelere odaklanan programlara katılmalarına izin verilen genç kızların hikayesine odaklanıyor. 

Film Detayları

Orijinal Adı: “Lotte am Bauhaus” 
Ülke ve üretim yılı: Almanya, 2019 
Süre: 105 dakika 
Yönetmen: Gregor Schnitzler 
Senaryo: Jan Braren 
Görüntü Yönetmeni: Christian Stangassinger 
Oyuncular: Alicia von Rittberg, Noah Saavedra, Jörg Hartmann, Nina Gummich, Marie Hacke

Bu haber Archdaily’den derlenmiştir. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :