BMS DESIGN CENTER Marcel Wanders Etkisini Getiriyor

mimarizm.com / 20 Nisan 2022
BMS DESIGN CENTER Marcel Wanders Studio imzalı tasarım ürünlerininden seçkisini Türkiye’de sunmaya başladı.

BMS Baccarat Marcel Wanders

Uluslararası en iyi tasarımları tek çatı altında sunan BMS DESIGN CENTER’da global markaların ünlü tasarımcıların imzalı ürünleri ile Türkiye’de mekanlarda fark yaratmaya devam ediyor. Yaratıcılık, el işçiliği ve yüksek teknolojilerin buluşturan Baccarat, Herman Miller, Poltrana Frau ve Cappellini gibi markalarıyla dekorasyon konusunda tüm ihtiyaçları karşılarken sınırlı üretim tasarımları ile koleksiyonerlerin ilgisini çekiyor. 

BMS DESIGN CENTER Marcel Wanders Studio imzalı tasarım ürünlerininden seçkisini Türkiye’de sunmaya başladı. Hollanda merkezi Marcel Wanders Studio bünyesinde Marcel Wanders ve Gabriele Chiave tarafından yaratılan tasarımları, BMS DESIGN CENTER’da deneyimlenebilir.

Marcel Wanders Studio, Marcel Wanders ve Gabriele Chiave

Cappellini Mobilyalarında Marcel Wanders Etkisi

Giulio Cappellini ve Marcel Wanders arasındaki uzun süredir devam eden iş birliği 1996'da teknoloji ve işçiliği birleştiren bir sürü prototip ile başladı.

Yetenek avcısı Giulio Cappellini Amsterdam'da, genç Hollandalı tasarımcının düğümlerden oluşan koltuğu “Knotted” prototipinden etkilenince onunla tanışmak istedi. Cappellini koleksiyonuna giren ezber bozan bu koltuk, modern tasarımı ile bir klasik haline geldi. Knotted “Wanders for Cappellini” tarafından yaratılan birçok ürünün ilki oldu.

Marcel Wanders stüdyosunun kreasyonları, endüstriyel ve zanaatkar tekniklerin sentezi, yeni süreçlerle deneyler yaparak zenginleştirilmiş malzemeler hakkında derin bir bilgi ile başlar. Hollanda mirasından ilham alan coşkulu yaratıcılık… Sonuç tasarımlarına renkli, eklektik ve ölçek dışı olarak yansır.

1998 tarihli Big Shadow aydınlatma yalınlığı yansıtırken ve 2013 yılında art déco özeliklere uyarlanan Eye Shadow Marcel’in zamansız yaratıcı örnekleri arasında yer alır. Wanders'ın Lale şeklindeki Tulip Koltuğu (2010) ve Dalia'nın (2013) çizgileri de aynı derecede ünlü ve ikoniktir.

BMS, Baccarat x Marcel Wanders

Marcel Wanders İmzası Kristaller ile Buluşuyor

250 yılı aşan Baccarat tasarım mirası, işçiliği ve kristalleri Marcel Wanders imzası ile buluşuyor. İhtişam ve yaratıcılık bir araya gelince eşsiz kristal vazolar, Le Roi Soleil avizeler, vazolar ve özel üretim satranç, tavla, domino gibi oyun setleri ortaya çıkıyor. Marcel Wanders’ın Baccarat tasarımlarında kristal ışıltısına mermerler eşlik ediyor, heykelsi görkemli tasarımlar olarak mekanda sihir yaratıyor.

Cappellini Marcel Wanders Dalia Chairs

Mekanlarda Marcel Wanders Tasarımları

Marcel Wanders Stüdyosunun tarzı, mimari projelere rüya gibi bir dokunuş getiriyor. Tutkulu ve ustaca bütünsel bir yaklaşımla standartlara ve sınırlara meydan okuyorlar. Butik veya lüks turizm tesislerinden, ofislere ve kamusal alanlara kadar kreasyonların çok yönlülüğü her zaman zarif, minimal, dekore edilmiş, neoklasik veya ultramodern ortamlara uyum sağlar.

Estetik bir şaheseri olan Doha'daki Mondrian Hotel, Arap geleneği ve Batı ruhunun unsurlarını karıştırarak Marcel Wanders Stüdyosunun ironik ve görkemli tarzını tamamen ifade ediyor. Bu hotelde lüks, mimari ve mobilyayı bütünleşerek sanatsal bir alana dönüşüyor. Dalia ve Wanders' Lale Koltuklar mekânın karakterinin oluşturmasında yardımcı oluyor.

Baccarat için tasarlamış olduğu kristal vazolar ve avizeler klasik tasarım mirasının modernleştirerek günümüze yansıtır.  Baccarat ürünlerin ile tarihi sarayların etkisini günümüzdeki şık evlere ve lüks mekanlara taşıyor.

Cappellini Tulip Chair


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :