Aslı Mimarlık’tan “Hayalindeki Ev, Çocuk Ve Mimarlık Atölyesi” Sergisi

mimarizm.com / 31 Ağustos 2022
Aslı Mimarlık ailesi ilk etabını 24 Nisan 2022 tarihinde Finans Şehir Park Kütüphanesi’nde gerçekleştirdiği “Hayalindeki Ev, Çocuk ve Mimarlık Atölyesi” sergisinin ilk etkinliğini 9 Eylül günü hayata geçiriyor.

24 Nisan 2022 tarihinde Finans Şehir Park Kütüphanesi’nde "Hayalindeki Ev, Çocuk ve Mimarlık Atölyesi” adlı atölye çalışması düzenleyen Aslı Mimarlık, bu çalışmaları belgeleyen bir sergi lansmanı gerçekleştiriyor.

Ev, okul, sokak, mahalle, park, kent vb. yaşamlarımızı sürdürdüğümüz mimari çevreler ve mekanlar. Çocuklar bilinçli veya bilinçsiz olarak içinde bulundukları bu mekanları gözlemlerler ve sorgularlar. Çevresine karşı duyarlı, olayları ve durumları irdeleyen, izlenimlerini özgürce ifade edebilen; yapılı çevre üzerine gözlemler yapabilen çocuklar ve yaratıcı zihinleri için düzenlenen atölye çalışmasını belgeleyen sergi lansmanı, 9 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, 15:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Sergi farklı noktalarda ilgililerle buluşmaya devam edecek. 

Defne Asmin Doğan, Gökkuşağı Evi, Çizim

Defne Asmin Doğan, Gökkuşağı Evi, Render

Can Uzuner, Denizaltı Evi, Çizim

Can Uzuner, Denizaltı Evi, Render

Sınırı Olmayan Hayal Gücüyle Ortaya Çıkan Tasarım Evler

10 çocuk katılımlı gruplar olarak düzenlenen atölyede her bir çocuk ayrı bir mimar eşliğinde çalışma gerçekleştirmiştir. Atölye masa başında resim çalışması ve resmin hikayesinin anlatımı şeklinde yapılmıştır. Mimarlar çalışma yaptıkları çocuğun resmettiği hayallerini kaleme dökmelerinde yardımcı olmuş, yazmayı bilmeyen yaş grupları için ise kendileri yazılı hale getirmiştir. Atölye çalışmasısında ortaya çıkan resimler Aslı Mimarlık ofisinde modellenerek, mimari üç boyutlu görselleştirmeleri ile tamamlanarak “Hayalindeki Ev” görselleri çocukların adreslerine ulaştırılmıştır. 


 

Kendi Kontrol Sistemini Oluşturan Bir Atölye Modeli

Bir mimarlık ofisi olmanın ötesinde eğitim sürekliliği bulunan ve kendi kontrol sistemini oluşturan bir atölye modeli kurmayı hedefleyen Aslı Mimarlık, kurulduğu 2000 yılından günümüze pek çok farklı alanda başarılı projelere imza atmıştır. Kullanıcıların ve yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayan, çevre ile uyumlu, yaşanılabilir, fonksiyonel çözümler tasarlayan firma bugüne kadar Türkiye başta olmak üzere, Rusya, Dubai, Azerbaycan, Libya, Kazakistan, Gürcistan, Suudi Arabistan, Cezayir’de çok sayıda projeye imza atmıştır. Azerbaycan ve Özbekistan’da da ofisleri bulunan Aslı Mimarlık, ulusal ve uluslararası ölçeklerde mimarlık, şehircilik, iç mimarlık alanlarında proje ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :