Apple Merkez Ofisi’nin Şantiyesinden Son Görüntüler

Tuba Tellioğlu Şeren / 11 Ocak 2017
Apple’ın 2017’nin sonuna doğru tamamlanması merakla beklenen merkez ofisinin inşaatını havadan görüntüleyen drone video paylaşıldı.

Devasa kompleks İngiliz mimarlık ofisi Foster + Partners tarafından tasarlanıyor. Fotoğraf ve video Matthew Roberts izniyle,

Tamamlandığında 260 bin metrekareye yayılacak olan ofis binası kampusu içinde, bin kişilik bir oditoryum, yerleşkeye dahil olan bir enerji santrali, yer altı park alanları ve bir spor merkezi yer alacak. İngiliz mimar Norman Foster tarafından tasarlanan uzay gemisi benzeri yapının tam ortasına, şirket çalışanlarının açık havada yemek yemelerine olanak sağlayan ağaçlarla çevrili yeşil bir merkezi bahçe yerleştirilmiş.

Havadan çekilmiş drone video görüntüleri, projenin ölçeğini gözler önüne sererek yapının çatısını kaplayan güneş panellerinin % 65’inin tamamlandığının haberini veriyor. Çalışanların 2017’nin sonlarına doğru kampuse taşınmayı hedefledikleri bildiriliyor.

Uzay gemisini andıran yapının tam ortasında ağaçlarla çevrili yemyeşil bir bahçe yer alacak. Fotoğraf, Matthew Roberts izniyle,

Yapının çatısını kaplayan güneş panellerinin % 65’inin tamamlandığı bildiriliyor. Fotoğraf, Matthew Roberts izniyle,

Fotoğraf, Duncan Sinfield izniyle,

İnşaatın büyük bir kısmı kompleksin içinde yürütülüyor. Fotoğraf, Duncan Sinfield izniyle,

Çalışanların 2017’nin sonlarına doğru kampuse taşınması hedefleniyor. Fotoğraf, Duncan Sinfield izniyle,

 Kaynak, Designboom
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :