André Vicente Gonçalves’den Dünyanın Tüm Kapıları

Tuba Tellioğlu Şeren / 24 Mart 2016
Fotoğraf sanatçısı André Vicente Gonçalves’in son projesi “Dünyanın Kapıları”, dünyanın birçok şehrindeki yüzlerce kapı fotoğrafının bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş.

Sanatçı, kolaj tekniğini kullanarak bulunduğu bölgenin mimari tarzını yansıtan örnekleri tek bir fotoğrafta bir araya toplamış ve belgesel nitelikli bir çalışma ortaya koymuş. André Vicente Gonçalves’in son çalışması; merdivenden kapı koluna kadar birçok detayla mimarinin temel unsurlarının evrimini gözler önüne seren, Rem Koolhaas’ın 2014 Venedik Bienali için hazırladığı “Fundamentals” sergisini akla getiriyor. Gonçalves’in bir önceki çalışması “ Dünyanın Pencereleri” ve yeni sergisi “Dünyanın Kapıları”; mimarinin dünyanın farklı bölgelerinde, mimarların müdahalesi olmadan nasıl evrildiğini gözler önüne seriyor. 

Seriye ait her bir kolaj, gözden kaçırılabileceğimiz ufak detayların şehri genel anlamda deneyimlememizi sağlayan en önemli unsurlar olduğunu da kanıtlıyor. 

İngiltere

Sanatçı, Mayıs ayında Azores’e seyahat ederek yeni bir fotoğraf serisi üzerinde çalışmaya başlayacak.

Gonçalves'in daha çok sayıda işini incelemek için websitesine göz atabilir; çalışmalarını destelemek için onu Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest’ten takip edebilir ya da bir baskısını internet üzerinden satın alabilirsiniz.  

Romanya
 

İspanya

Sonraki sayfada: Portekiz 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :