Alper Derinboğaz, 2020 Skyscraper Competition Jürisi Arasında

mimarizm.com / 02 Ağustos 2019
Dünyanın dört bir yanından mimarların, öğrencilerin, mühendislerin, tasarımcıların katılımına açık bir yarıșma olan eVolo Magazine’in düzenlediği Skyscraper Competition’ın bu yıl jüri üyeleri arasında Alper Derinboğaz’da bulunuyor.

2006 yılından beri düzenlenen ve yüksek katlı mimarlığı konu alan en prestijli yarıșma olan Skyscraper Competition, gökdelen tasarımını özgün teknolojiler, yapı malzemeleri, program șeması, estetik ve mekansal organizasyon ile yeniden tanımlayan fikirleri ödüllendiriyor. Doğal çevre, toplum ve kent ile yüksek katlı yapılar arasındakiyi ilișkiyi sorgulamayı hedefleyen yarıșmanın bașvuruları 28 Ocak 2020’de sonlanacak.

Massimiliano Fuksas, Ma Yansong gibi isimlerin jürilik yapmıș olduğu platformun jüri üyeleri arasında bu yıl Alper Derinboğaz da yer alıyor. Yarıșma için proje teslim tarihi 11 Șubat 2020 olarak belirlendi. Alper Derinboğaz, Jürgen H. Mayer, Manuel Navarro Zornoza, Micheal Neumann, Berrin Chatzi Chousein, Ryuichi Sasaki ve Lu Yun’dan olușan jüri ekibinin değerlendirmeleri sonucu kazananlar 21 Nisan 2020’de açıklanacak.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :