Adnan Kazmaoğlu Vefat Etti

mimarizm.com / 22 Mayıs 2024
Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi kurucusu Y. Mimar Adnan Kazmaoğlu yaşamını yitirdi. Ailesine, sevenlerine ve mimarlık camiasına başsağlığı dileriz.

Adnan Kazmaoğlu’nun cenazesi, 23 Mayıs 2024 Perşembe günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası Hasdal Mezarlığı’na defnedilecektir.

Adnan Kazmaoğlu hakkında

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü’nden 1975 yılında mezun oldu. 1980 yılları arasında Yıldız Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehircilik Kürsüsü’nde asistan olarak görev yaptı. Kürsünün döner sermaye grubunda kent planlama ve kentsel tasarım projelerinde yer aldı.1982-1987 yılları arasında serbest mimar olarak otel, turizm kompleksi ve villa-konut yerleşimi projeleri yaptı.

1988’den 2000 yılına kadar Mutlu Çilingiroğlu’yla birlikte kurdukları MİAR Mimarlık Ltd. şirketinde konut yerleşmeleri, alışveriş merkezleri, ofis binaları, otel ve turizm tesisleri tasarladı. İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültelerinde juri üyelikleri yaptı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde mimari proje dersleri verdi. 2000 yılında Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi’ni kurdu.

Fotoğraf ve özgeçmiş: www.adnankazmaoglu.com  ©Fırat Koçak


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :