Açık Mimarlık 500. Radyo Programını Kutluyor

mimarizm.com / 12 Ekim 2021
10. yılını kutlayan, mimarlığı, kenti ve mekânı kullanıcılarıyla birlikte, farklı seslere ve deneyimlere yer açarak konuşmayı amaçlayan Açık Mimarlık, 14 Ekim Perşembe günü 500. programını yapacak.

“Mimarlığın tüm halleri üzerine konuşmalar” özdeyişli Açık Mimarlık, FM 95.0 Açık Radyo’daki 500. programını ve 10. yılını kutluyor. Mimarlığı, kenti ve mekânı kullanıcılarıyla birlikte, farklı seslere ve deneyimlere yer açarak konuşmayı amaçlayan program, mimarlığı yalnız mimarların konuştuğu bir alan olmaktan çıkarmayı gözetiyor. 10 yılda mimarlık öğrencileriyle, tasarımcılarla, toplumbilimcilerle, müzisyenlerle, aşçılarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, müdavimlerle, meraklılarla birlikte gerçekleşen çok sayıda söyleşi, mimarlık üzerine düşünen ve gündelik hayatta mimarlığı deneyimleyen yüzlerce farklı konuğu ağırladı.

2011’deki ilk yılında Hüseyin Kahvecioğlu, İpek Akpınar ve Hasan Cenk Dereli’nin hazırlayıp sunduğu programın ekibine sonraki yıllarda Volkan Taşkın, Yağmur Yıldırım ve Yelta Köm dahil oldu. Programı bugün Yağmur Yıldırım hazırlayıp sunuyor.

Hasan Cenk Dereli Yelta Köm, Yağmur Yıldırım, 2016

Türkiye’de mimarlık üzerine ilk radyo programı ve mecrasında alanının en uzun soluklu yayını olan Açık Mimarlık, sayısal ortamdaki arşivi ile de son on yılın mimarlık gündemini bugünden erişilebilir kılıyor. Açık Mimarlık, her Perşembe saat 11.30’da FM 95.0 Açık Radyo’da devam ediyor.

Açık Mimarlık programının arşivine; Açık Radyo kayıt arşivi 'nden, Spotify , Google Podcasts , Apple Podcasts hesaplarından erişilebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :