2. Kapı Tasarlıyorum Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 07 Mayıs 2018
Artella Ahşap Kapı Sistemleri'nin üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği Kapı Tasarlıyorum yarışmasının ikincisi sonuçlandı. Yarışmanın kazananları 3 Mayıs'ta İTÜ Taşkışla Kampüsü'nde gerçekleşen ödül töreninde açıklandı.

Abdüsselam Selami Çifter (MSGSÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı), yarışmanın birincisi Erdener Atasayar (MSGSÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı öğrencisi), Ahmet Yalçın (Artella Genel Müdürü)

Sektördeki tasarım açığını kapatmak amacıyla Artella Ahşap Kapı Sistemleri tarafından düzenlenen "Kapı Tasarlıyorum" yarışması, ikinci yılında üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarım ve grafik tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin başvurularını kabul etti.

Yaklaşık 2 bin öğrencinin başvuruda bulunduğu yarışmanın kazananları, 3 Mayıs Perşembe günü İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü 109 No’lu, Prof. Nezih Eldem Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ödül töreninde açıklandı.

Bu sene “Otoportre” teması ile düzenlenen yarışmanın jürisinde; Alpar Mimarlık Kurucusu Mimar Tahsin Alpar, Gönye Mimarlık Kurucu Ortağı İç Mimar Gönül Ardal, AE Mimarlık Kurucusu Mimar Ahmet Erkurtoğlu, Moda Tasarımcısı Özlem Süer, Artella Genel Müdürü İç Mimar Ahmet Yalçın ve Habertürk Yazarı, Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mimar Esin Tümer görev aldı.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Aslandağ Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aslandağ, yoğun katılım için öğrencilere teşekkür ederken, ihracatta katma değer yaratmada tasarım yarışmalarının önemine dikkat çekti.

Jüri üyeleri adına konuşma yapan Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer ise, bu sene jüri üyeleri arasında moda tasarımcısı Özlem Süer’in bulunmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Otoportre konusundaki tasarımları değerlendirirken, geçen seneki yarışmaya göre oldukça zorlandık. Çünkü birbirinden muazzam projelerle karşı karşıya kaldık. Kapı, başka bir boyuta geçişi de simgeler. Osmanlısıyla, Selçuklusuyla her dönemin kapısında o dönemin maneviyatına ve kültürüne dair izler bulabilirsiniz. Tüm jüri üyeleri adına, Aslandağ Grubu’na bu yarışmayı gelenekselleştirdiği için teşekkür ediyoruz. Siz sevgili gençler için istediğiniz bütün kapılar açılsın” sözleriyle konuşmasını tamamladı.  

Birincinin 10 bin TL, ikincinin 6 bin TL, üçüncünün 4 bin TL ve mansiyona değer görülenlerin 2 bin TL kazandığı yarışmada bu sene ilk defa jüri özel ödülü de sunuldu. Dereceye giren öğrenciler, jüri üyeleriyle Etiler 4A Collection mağazasında vakit geçirerek tasarıma ve mimariye dair bilgi edinme fırsatı yakalayacaklar. 

Ödül kazananlar şöyle sıralanıyor:

1. Ödül
Erdener Atasayar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

2. Ödül
Esmanur Ayvazoğlu, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü

3. Ödül
Ozan Çalışkan, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü

1. Mansiyon                    
Dilan Domaç, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü

2. Mansiyon                       
Melis Yavuz, Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü
Merve Abaza, Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü

Jüri Özel Ödülü          
Tugay Yılmaz, Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 
Hasret Gül Atmaca, Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :