16. Contemporary Istanbul Devam Ediyor

mimarizm.com / 08 Ekim 2021
16. Contemporary Istanbul kapsamında yer alan; Galeri Bin Yıl, Pilevneli, Kalyon Kültür, Anna Laudel ve İlhan Koman sergileri 10 Ekim'e kadar Tersane İstanbul'da ziyaret edilebilir.

16. Contemporary İstanbul, Tersane İstanbul'da devam ediyor. Galeri Binyıl, Pilevneli, Kalyon Kültür, Anna Laudel ait sergiler 10 Ekim'e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Sergiler hakkında ayrıntılı bilgileri derledik:

Galeri Binyıl

Son dönemde üretilen dijital fotograf, güncel sanat ve çağdeş sanat eserleri fuarda Galeri Binyıl bünyesinde sergilenecek.

Katılan Sanatçılar

Sedat Balkır, Figen Batı, Andrea Bergen, Nur Büker, Sevgi Ecer, Sevgi Erdaha, Senem Erseven, Nur Aydın Evrensel, Liana Ghukasyan, Bashir Makhoul, Şela Mistriel, Henri Kandiyodi, Melek Kocasinan (Gao Anqi), Çetin Özer, Can Özsobay, Constantinos Valaes

Pilevneli | König Galerie

PİLEVNELİ, Contemporary İstanbul’un 16. edisyonuna KÖNIG GALERIE ile ortaklaşa katılıyor.

PİLEVNELİ ve KÖNIG GALERIE’nin temsil ettiği sanatçılardan oluşan seçkide Bora Akıncıtürk, Nevin Aladağ, Refik Anadol, Nobuyoshi Araki, Daniel Arsham, Claudia Comte, Johan Creten, Ali Elmacı, Efsun Erkılıç, Jan Fabre, Daniel Firman, Esra Gülmen, Katharina Grosse, Jeppe Hein, Sheila Hicks, Annette Kelm, Tim Kent, Daniel Knorr, Arik Levy, Kris Martin, Mehmet + Kazım, Bjarne Melgaard, Sarah Morris, Hans Op de Beeck, Şener Özmen, Anselm Reyle, Serkan Sarıer, Jeremy Shaw, Defne Tesal, Tarık Töre, Matthias Weischer, Erwin Wurm ve Erdoğan Zümrütoğlu’nun eserleri yer alacak.

Tersane İstanbul’da, 10 Ekim 2021’e kadar A1-103 numaralı stantta ziyaret edilebilir.

Kalyon Kültür

LIA - 9 Güneş - Jeneratif Kavisli Led Yerleştirme

Çok disiplinli programlar geliştiren ve kültürel üretimi destekleyen Kalyon Kültür, Nişantaşı Taş Konak’ta yeni sezonu karşıladığı LIA’nın Hayatı Kodlamak isimli sergisinden 9 SUNS (9 Güneş) yerleştirmesini 16. Contemporary Istanbul’da sanatseverlerle buluşturuyor.

Kalyon Kültür’ün 10 Ekim 2021 tarihine kadar Tersane İstanbul’da 16. Contemporary Istanbul’da sergileyeceği led yerleştirme B1-207 numaralı standında ziyaret edilebilir. 

Anna Laudel

Anna Laudel’in bu yıl çağdaş sanatı İstanbul’un en önemli tarihi ve kültürel alanlarından birine taşıyan Contemporary Istanbul’da sunacağı özel seçkisinde Belkıs Balpınar, Ramazan Can, Tuğçe Diri, Anke Eilergerhard, Emin Mete Erdoğan, Onur Hastürk, Mathias Hornung, Hayal İncedoğan, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Serkan Küçüközcü, Mehmet Sinan Kuran, Herbert Mehler, Fırat Neziroğlu, Ardan Özmenoğlu, Daniele Sigalot, Halil Vurucuoğlu ve Sarp Kerem Yavuz’un son dönem işlerinin yanı sıra ilk defa izleyici ile buluşacak yeni eserleri yer alıyor.

Uluslararası dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu’nun bir NFT sanal sahipliğini dünyada ilk defa gerçek bir eser olarak dokunsal hale getirdiği “Fütüristik Şehzade” adlı eserinin de dahil olduğu seçki, Anna Laudel’in T8-A2-102 numaralı standında ziyaret edilebilir. 

İlhan Koman Sergisi

Yenilikçi çözümlerle çevreye ve doğaya saygıyı esas alan, sürdürülebilirlik odaklı faaliyetleriyle dikkat çeken Tosyalı Holding, bu yıl 100. yaşını kutlayan efsanevi heykeltıraş İlhan Koman sergisinin sponsorluğunu üstlenerek hem sürdürebilir sanata destek vermek hem de sürdürebilirliğin her alanda ne kadar önemli olduğuna da dikkat çekmek istiyor. Bu anlayışla eser üreten sanatçıları destekleyerek sanat aracılığıyla sürdürülebilirliğin hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

İlhan Koman Sergisi’nde; Sonsuz Sütun 1975, Yürüyen Derviş ve 2 isimsiz eser olmak üzere; demir, çelik ve ahşap gibi metallerden üretilmiş 4 heykel sergilenecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :