ERKE Tasarım 17 Eylül'de LEED Eğitimi Veriyor

yapi.com.tr / 17 Ağustos 2011


Amerikan Yeşil Bina Konseyi'nin (USGBC)
Türkiye'deki tek resmi eğitim partneri olan Erke Tasarım'ın düzenlediği LEED eğitimleri devam ediyor. 17 Eylül Cumartesi günü yapılacak eğitimle, LEED BD+C değerlendirme sistemi, kredi amaçları, gereklilikler, referans standartlar, krediler arasındaki ilişkiler ve LEED sertifikasyon sürecinin temelini ele alacak. The Green Park Hotel Bostancı'da 08:30 - 18:30 saatleri arasında yapılacak eğitim, özellikle LEED AP'ler, LEED Green Associate'ler ve LEED AP BD+C sınavına katılmak isteyenler için öneriliyor. Cemil Yaman 'ın (USGBC LEED® Faculty™,  LEED AP BD+C) vereceği eğitimin sonunda verilecek USGBC onaylı sertifika ile LEED Green Associate sınavına girme hakkı kazanılacak.

Eğitim içeriği

• LEED BD+C değerlendirme sistemlerinin içeriği ve bu aile içindeki her bir değerlendirme sistemi (NC, CS ve Schools) arasındaki farklar,
• LEED BD+C değerlendirme sisteminin minimum program gereklilikleri,
• LEED BD+C önkoşullarının ve kredilerinin amaç, niyet ve gereklilikleri,
• LEED BD+C kredileri arasındaki ilişkiler,
• LEED 2009 (V3) sertifikasyon süreci için ana gereklilikler ve dikkate alınacak kriterler,
• Referans standartlar,
• Örnek alıştırmalar, değerlendirmeler ve hesaplamalar,
• LEED Online (V3) tanıtımı.Cemil Yaman
USGBC LEED® Faculty™,  LEED AP BD+C

Cemil Yaman, Siemens San. ve Tic. A.Ş'de Gayrimenkul Yönetimi Departmanı'nda İnşaat Yatırımları Müdürü olarak 10 yıl çalıştıktan sonra Eylül 2010'da ayrıldı ve kendi şirketinde -ERKE Tasarım- çalışmaya başladı. Burada, LEED ve BREEAM yeşil bina sertifika danışmanlığı, enerji tasarrufu konularında gayrimenkul yatırımcılarına hizmet veriyor. LEED Faculty (LEED Öğretim Görevlisi) olan Cemil Yaman, aynı zamanda LEED AP ve BREEAM Assessor ünvanına sahip. Yaman, Türkiye'de ilk LEED GOLD sertifikalı bina olan Siemens Gebze Tesisleri inşaatında Proje Müdürü ve Yeşil Bina Uzmanı olarak görev almıştı.

Detaylı bilgi için lütfen  tıklayınız
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :