Elif Şafak'ın Sözleri Mavi'nin Tişörtlerine 'Ses' Verdi

mimarizm.com / 12 Ekim 2011

Mavi, Türk edebiyatının önemli isimlerinden Elif Şafak ile yepyeni bir Sesli Tişört serisi hazırladı. Elif Şafak, en beğenilen romanlarından seçtiği, en etkili dört alıntı ile Mavi'nin fenomene dönüşen Sesli Tişört koleksiyonuna sözlerini verdi.

Ağustos ayında çıkan son kitabı İskender'den "Farklılıklar sadece dışarıda. Yürek hep aynı", Aşk romanından "Seni daha tanımadan özlüyorum", Pinhan'dan "İsimler büyülüdür. Sade büyülü mü, isimler hem de büyücüdür" ve Med-Cezir'den "Çünkü Aşk karşılıklı parçalanmak demektir" sözlerinin yer aldığı tişörtler, belirlenen Mavi mağazalarında Elif Şafak hayranlarını bekliyor. Bugüne dek pek çok ödül kazanan, kitapları 37 dilde çevrilen,  'Aşk' romanı Türk edebiyat tarihinin en kısa sürede en çok satılan kitabı unvanına sahip olan Elif Şafak ile Mavi'nin birlikteliği, edebiyat ve moda tutkunlarını mutlu ederken, Toplum Gönüllüsü 24 bin üniversiteliye de destek oluyor.


Doğru yanıtı bulan 50 kişi hediye tişört kazanacak

Mavi, bugün (12 Ekim 2011) itibariyle dijital platformdan duyurduğu yarışması ile Elif Şafak hayranlarını bir kez daha sevindirecek. Facebook ve Twitter sayfalarından yayınlanan sorulara doğru yanıt veren 50 kişiye tişört hediye edilecek.


Sesli Tişört Koleksiyonu hakkında

Mavi, 2007 yılından bu yana Sesli Tişört Koleksiyonu ile, kimi zaman en sevilen şarkı sözlerini, kimi zamansa toplumsal konularda farkındalık yaratmayı amaçlayan sloganları tişörtlerine taşıyor. Bugüne kadar projede yer alan Teoman, Aylin Aslım, Mor ve Ötesi, Duman, Emre Aydın, Manga, Athena, Hayko Cepkin, Erdil Yaşaroğlu ve Selçuk Erdem hayata dair söylemek istediklerini, şarkılarının ardından Mavi'nin Sesli Tişörtlerine yansıttı. Mavi, son olarak, kaderinde, 21. yüzyılda Ilısu Barajı'nın suları altında kalmak bulunan 15 bin yıllık Hasankeyf'e dikkat çekmek için "Hasankeyifs!z" tişörtünü, Sesli Tişört ailesine kattı. Mavi, Sesli Tişörtler ile 2007 yılından beri Toplum Gönüllüleri Vakfı projelerine destek veriyor. Elif Şafak, proje kapsamında telif haklarından elde edilen tüm geliri TOG'a bağışlıyor.Koleksiyonda yer alan diğer tişörtleri yakından incelemek için ilerleyiniz >>>>>


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :