Doğan Hasol Eskişehir Mimarlık Camiasıyla Buluştu

mimarizm.com / 29 Aralık 2011

Doğan Hasol "Mimarlıkta 50 Yıl" konferansı

Doğan Hasol, Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi'nin daveti ve organizasyonuyla Anadolu Üniversitesi'nde bir konferans verdi.

Doğan Hasol, Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Seminer Salonu'nda verdiği; öğrenciler, akademisyenler ve Eskişehirli mimarlar tarafından yoğun ilgi gören "Mimarlıkta 50 Yıl" başlıklı konferansının ardından kitaplarını imzaladı.


Hayzuran Hasol, Prof. Dr. Ruşen Yamaçlı, Doğan Hasol

Mimarlıkta geçen 50 yıllık deneyimlerini aktaran ve izleyicilerin sorularını yanıtlayan Hasol, özellikle gençlere, öncelikle bilgi sahibi olmak için sürekli çaba harcamalarını, disiplinli çalışmalarını ve hayal kurmaktan vazgeçmemelerini önerdi.


Doğan Hasol kitaplarını imzalarken…

Anadolu Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ruşen Yamaçlı
'nın mimarlık fakültesinde öğrenciyken satın aldığı Doğan Hasol'un Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü'nün 1979 tarihli baskısını imzalatmak istemesi, Hasol ve katılımcılar tarafından tebessümle karşılandı.


Doğan ve Hayzuran Hasol Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi Başkanı ve yetkilileriyle

Konferans ve imza töreninin ardından düzenlenen yemekte ise, Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi'nin meslekte 50, 40, 30 yılı dolduran üyelerine plaket verildi. Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi yönetimince Doğan ve Hayzuran Hasol'a da katılımlarından dolayı teşekkür edilerek meslekte 50 yılı doldurmaları şerefine plaket sunuldu.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :