Doğan Hasol Bursa'da Öğrencilerle Buluştu

mimarizm.com / Gülçin İPEK / 07 Ekim 2011


Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında Uludağ Üniversitesi ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi'nin davetlisi olarak 5 Ekim 2011 Çarşamba günü Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileriyle buluşan Doğan Hasol, "Mimarlıkta 50 Yıl" başlıklı konferansında mesleki ve kişisel deneyimlerini aktardı. Hasol sunumu ardından "Mimarlar Dik Durur!" kitabıyla aynı başlıkta düzenlenen söyleşi ve imza günü için Bursa Mimarlar Odası'nın konuğu oldu.Uludağ Ünivesitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit'in katılımları ile Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk'ün ev sahipliğinde mimarlık öğrencileriyle bir araya gelen Doğan Hasol, yoğun katılım ve ilgiyle karşılandı."Mimarlıkta 50 Yıl" başlıklı konferansında, kişisel deneyimlerine paralel olarak Türkiye ve dünyadaki ortam ve koşulların bir kronolojisini ortaya koyan Hasol, iletilen soruları yanıtladı ve kitaplarını imzaladı.


Doğan Hasol ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi eski Başkanlarından Bora Akçay.

Doğan Hasol, üniversite ziyaretinin ardından Bursa Mimarlar Odası Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen bir söyleşiye katıldı. YEM Yayın'dan çıkan kitabı "Mimarlar Dik Durur!" ile aynı başlıkta gerçekleştirilen söyleşinin ardından Hasol, katılımcılar için kitaplarını imzaladı.


Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Hakkında

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin Archiprix-Türkiye mimarlık öğrencileri bitirme projeleri ulusal yarışmasında elde ettikleri başarılar oldukça dikkat çekici…

1976'da eğitim-öğretime başlayan Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, 2010-2011 akademik yılı itibarı ile 6 bölümle eğitim-öğretim ve araştırma çalışmalarını sürdürüyor. Bu bölümler, kuruluş sırasıyla, Makine Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Çevre Mühendisliği ve Mimarlık Bölümleri olarak sıralanıyor.Mimarlık Bölümü, 1994 yılından 1998 yılı Ocak ayına kadar Mühendislik-Mimarlık Fakültesi merkez binası ve Çevre Mühendisliği Bölüm binasında hizmet vermiş bulunuyor. Bugün ise, kurucu öğretim üyeleri Prof. Cengiz Bayülgen ile Prof. Erhan Balkan ve Bölüm öğretim elemanları tarafından tasarlanan Mimarlık Bölümü binasında konumlanıyor. Üç katlı olarak tasarlanan Mimarlık Bölümü Binası, 3568 m² kapalı alan ve 359 m² açık iç avlu alanından oluşuyor.

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü 1994-95 akademik yılında lisans, 2000-2001 akademik yılında yüksek lisans, 2005-2006 akademik yılında ise doktora eğitimine başladı. Lisans eğitimine başlanan 1994-1995 akademik yılında YÖK tarafından 20 olarak belirlenen öğrenci kontenjanı, 2010-2011 akademik yılında 56'ya yükseltildi. Bölüm 2010-2011 akademik yılı itibariyle 1 profesör, 3 doçent, 6 yardımcı doçent, 4 doktoralı öğretim görevlisi, 2 öğretim görevlisi, 2 doktoralı araştırma görevlisi ve 6 araştırma görevlisinden oluşan genç bir kadroya sahip.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :