''Devrimci iPad" 499 $!

Filiz YAVUZ / 28 Ocak 2010
Kendisinden önce dedikodusu internet üzerinden tüm dünyayı dolaşan Apple'ın yeni ürünü "iPad" nihayet görücüye çıktı. Apple CEO'su Steve Jobs tanıtım toplantısında "En ileri teknolojiyi içeren bu büyülü ve devrimci cihazı inanılmaz bir fiyata satıyoruz" diyerek iPad'in Mart başında Amerika Birleşik Devletleri'nde 499 $ fiyatlarla satışa sunulacağını duyurdu.Cihaz kullanıcılara web tarama, okuma ve e-posta gönderme, fotoğraflara bakma, video izleme, müzik dinleme, oyun oynama, uygulamaları sunuyor.

Sadece 0.75 kg ağırlığında, 13 mm kalınlığındaki iPad'in ekranı, cihaz yatay tutulduğunda yatay, dikey tutulduğunda ise dikey olabiliyor. Zenginleştirilmiş bir iPhone işletim sistemi kullanan cihaz 12 tane yeni uygulamaya sahip. 9.7 inçlik ekranı ile iPad bir e-kitap ve e-gazete okuyucu olarak da tasarlanmış. Cihazda kurulu bulunan iBook uygulamasıyla daha önce yüklenmiş kitaplar, bir kütüphane grafiğiyle ekranda beliriyor.

Fiyat artıyor

ABD'de 499 $'dan başlayacak fiyatlar ile satılacak olan iPad'in fiyatı, belleği arttıkça ve cihaza 3G eklendikçe artıyor. 3G modemi olmayanlar 32GB bellek için 599 $, 64GB bellek için 699 $ ödeyecek.

Modellere istenirse 130 $ farkla 3G modem eklenebilecek.

Haber, dezeen.com'dan derlenmiştir.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :