Bu İnsanlar Ne Yapıyor?

Filiz Yavuz / 09 Şubat 2009


Ufacık çocukların ellerine silah aldığı, insanların işkencelerde öldüğü, işgal altındaki topraklarda, kan içinde çocukların yetiştiği bu çağda insan olmak, bir yandan savaşa ve işkenceye karşı çıkmak, diğer yandan da savaş karşıtlığını tüm dünyaya yaymak anlamına geliyor.

"Ölüm çağı" olarak anılması kuvvetle muhtemel olan çağımızın duyarsızlığı hat safhaya ulaşmışken, sanırım tek teselli savaş karşıtlığını arttırmaya yönelik kampanyaların yapılması.

Özellikle gündemin yoğun olduğu dönemlerde artan sivil toplum kampanyalarının vurgusu güçlü olan outdoor işleri, kentlileri dünyada olan bitene karşı duyarlı olmaya çağırıyor.

Sokakları muzipçe işgal eden outdoor reklamları gülümseyerek izlemeye alışmış kentlilere, vicdanlarını sorgulatan bu kampanyalardan biri de Uluslararası Af Örgütü tarafından 2006 yılında düzenlendi. "Burada yaşanmıyor, ama şu anda yaşanıyor / İt is not happening here, but it is happening now" başlıklı kampanya kapsamındaki işler, görenlerin bir daha unutamayacağı cinsten.

Walker Werbeagentur Zuerich reklam ajansının imzasını taşıyan bu işlerden bazıları görmeyenler için...


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :