BBVA'ya Sürdürülebilir ve Yenilikçi Merkez

Filiz YAVUZ / 16 Ocak 2009


İspanyol bankalarından Banco Bilbao Vizcaya Argentaria'nın (BBVA) merkez binasının yeni projesi tanıtıldı. BBVA CEO'su  Francisco González ve Madrid Belediye Başkanı Alberto Ruiz Gallardón'un katıldığı tanıtım toplantısında, projenin sürdürülebilirliğine ve yenilikçiliğine vurgu yapıldı. Proje Herzog & de Meuron Mimarlık'a ait.

Madrid'in büyük bir hızla gelişen bölgesi Las Tablas'a yapılacak olan proje, kare bir alan ve bir plaka üzerinde yükselen uzun bir binadan oluşuyor. Binanın bütün alt destekleri, onun simgeselliğini vurgular nitelikte. Estetiği ve mimari anlamdaki eşsizlik, BBVA'nın yeni merkez binasının diğer özellikleri arasından sayılabilir.Kültürel metotlarla çevreci yeni metotların birlikte kullanılması açısından büyük önem taşıyan projenin amacı, BBVA çalışanlarının kişisel ve profesyonel kalitesini yükseltmek. Proje BBVA çalışanlarının yatay, doğal ışık alan, yeşil alanlarla çevrili ve teknolojik bir ortamda çalışmayı öngörüyor. Binada çalışanların hayatını kolaylaştırmak için geniş teknolojik altyapı ve iletişim araçlarının mevcut olduğu proje, ayrıca %30 enerji tasarrufunu öngörüyor.

BBVA'nın yaklaşık 100.000 metrekarelik alan üzerindeki yeni merkezi 2011'de kullanıma hazır olacak ve Madrid'deki 6500 BBVA çalışanının bir kısmı buraya taşınacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :