BASF'in Kimya Tırı İstanbul Modern'e Park Etti

mimarizm.com / 22 Mart 2012

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, çocukların özel eğitmenler eşliğinde, interaktif deneyler yapmasına imkan tanıyan Kids' Lab'i, Ocak ayından bu yana İstanbul Modern'de 6-12 yaş arası çocuklarla buluşturmaya devam ediyor. Bugüne kadar 3.000'e yakın çocuğa ulaşan Kids' Lab, 15 Haziran 2012'ye kadar ziyarete açık olacak.

BASF'nin, çocuklara kimyayı sevdirmek amacıyla hayata geçirdiği Kids' Lab projesinin basın lansmanı 19 Mart Pazartesi günü İstanbul Modern'de gerçekleştirildi. İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, BASF Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Cüneyt Dayıcıoğlu ve BASF Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Aksoy Bilgen'in katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında, Kids' Lab projesine dair ayrıntılar paylaşıldı.

6-12 yaş gurubundaki çocuklara, hayatın içinden deneylerle kimyayı sevdiren Kids' Lab projesi kapsamında, çocukların kimyayı daha yakından tanıması; görerek, dokunarak deneyimlemesi amaçlanıyor. Kids' Lab'i ziyaret eden çocuklar; özel eğitmenler eşliğinde, interaktif deneyler yaptıktan sonra, BASF'nin verdiği eğitici hediyelerin sahibi oluyor.

İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, toplantıda yaptığı konuşmada BASF ile yapılan işbirliğinin altını çizerek, "6-12 yaş grubundaki çocukların, interaktif deneylerle kimyayı deneyimlediği BASF'nin Kid's Lab projesine İstanbul Modern olarak ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Müzemizde gerçekleşen BASF Kid's Lab projesine 19 Ocak'tan bugüne 1475 çocuk katıldı. Kamusal bir eğitim ve paylaşım platformu oluşturmayı amaçlayan İstanbul Modern, BASF'nin desteklediği projelerle etkinliklerini zenginleştiriyor. BASF ile işbirliğimizden memnuniyet duyuyor, verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Türkiye'de uygulamaya konulduğu günden bu yana 3.000'e yakın çocuğa ulaşan BASF Kids' Lab Projesi hakkında konuşan BASF Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Cüneyt Dayıcıoğlu, "Bugünün çocuklarının, yarının düşünürleri ve yenilikçi liderleri olacağına duyduğumuz inançla, tüm dünyada büyük ilgi gören BASF Kids' Lab Projesi'ni Türkiye'de de uygulamaya koyduk. Çocuklara bilimi sevdirmek adına önemli bir adım attığımıza inanıyor, bu motivasyonla çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

BASF Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Aksoy Bilgen ise, "Bilimsel eğitime büyük önem veriyor ve bu konuda sorumluluk sahibi bir kuruluş olmanın bilinciyle hareket ediyoruz. BASF Kids' Lab projesi ile çocuklarımızın bilime olan ilgilerini arttırmayı hedefliyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirirken İstanbul Modern ile işbirliği içinde bulunduğumuz için çok mutluyuz" diyerek Kids' Lab projesinin, vizyonlarına uygun bir mekânda çocuklarla bütünleştiğine vurgu yaptı.


Daha önce İstanbul'daki çeşitli alışveriş merkezlerindeki gezici Kids' Lab standlarıyla çocuklarla buluşan ve İstanbul Modern ayağı 19 Ocak 2012 tarihi itibarıyla başlayan BASF Kids' Lab Projesi, İstanbul Modern'deki kimya tırında her ay iki hafta boyunca çocukları ağırlıyor. Kids' Lab projesinin 15 Haziran 2012 tarihine kadar 8.000 çocuk tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Marie Sklodowska Curie'nin radyum ve polonyum elementlerini keşfinin 100. yıldönümüne denk gelen 2011 yılının Uluslararası Dünya Kimya Yılı (IYC - International Year of Chemistry) olarak ilan edilmesi vesilesiyle, dünyada birçok ülkede uygulanmakta olan Kids' Lab projesini Türkiye'ye kazandırmak adına harekete geçmişti.

Çok sayıda ülkede çocukların büyük ilgisini çeken BASF Kids' Lab'in Türkiye'deki ilk durağı İstanbul'daki İstinye Park Alışveriş Merkezi olmuştu. 4-14 Ağustos 2011 tarihleri arasında aileleriyle birlikte İstinye Park'a gelen çocuklar, Kid's Lab'de her saat başında gerçekleştirilen eğlenceli deney seanslarına katıldılar. BASF Kid's Lab, 22-23 Ekim 2011 tarihlerinde Palladium AVM'de, 26-27 Kasım 2011 tarihlerinde ise Kanyon AVM'de çocuklarla buluşmuştu.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :