Atölye Gazetesi, Herkesi Güzel Sanatlar Okumaya Davet Ediyor

mimarizm.com / 01 Mart 2012

Bağımsız gazeteciler ve sanatçılar tarafından yayımlanan Güzel Sanatlar Platformu Atölye Gazetesi, bu ay itibariyle (Mart 2012) ilk sayısını okurların beğenisine sundu. 

İki ayda bir yayımlanan Atölye, "Yaşam için Sanat" ilkesiyle, Güzel Sanatlara ilgi duyanların keyif alarak okuyabileceği yalın ve sade bir dil kullanıyor.

Güzel Sanatlar alanındaki irdelemeye açık konuları gündeme getirerek çözüm odaklı bir tartışma ortamı yaratan Atölye Gazetesi, Türkiye ve dünyadaki sanat gündemini hem takip ediyor hem de oluşturuyor.

Gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yasemin Dağ, Atölye ile ilgili olarak şunları belirtti:

"Sanatla ve sanatçılarla çevirili olmakla beraber, gazetecilik kökenli yayıncılar olarak, tarafsızlık ve özgür ifade ilkeleriyle ilerlemeyi öngörüyoruz. Atölye'de farklı, hatta zaman zaman zıt görüşleri bir araya toplarken, temel hedefimiz tarafların birbirini anlamasını ve ortak buluşma noktalarının bulunmasını sağlamak olacaktır. Sanatın ve sanatçının gelişimi için ortak hedeflerin ve ortak zekanın oluşturulması gerektiğine inanıyor, bu doğrultuda çabalıyoruz.

Atölye, bir yayınevinin değil, bir yazı işleri ekibinin değil, Güzel Sanatlar ile ilgili herkesin gazetesidir ve herkesin paylaşımlarıyla, görüşleriyle büyüyecektir. Sanatın değerini, şiirselliğini, bireylere ve kitlelere kattığı anlamı aklımızdan çıkarmadan, sanat dünyasının ilişkilerini, finansal bağlantılarını ve sanatçıların sorumluluk, hak ve ihtiyaçlarını gündeme taşıyacağız."


Ücretsiz olarak dağıtılan gazeteye, Atölye Gazetesi'nin internet sitesi arşivinden  ulaşmak mümkün.

 


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :