Ataşehir’e Yeni Gastronomi ve Eğlence Merkezi

mimarizm.com / 12 Haziran 2015


Ziylan Gayrimenkul'ün WaterGarden İstanbul projesi, Avrupa'nın en büyük gösteri havuzuyla ve park alanlarıyla Ataşehir'de yeni bir rekreasyon odağı yaratmayı hedefliyor.Proje sahibi Ziylan Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan; basın toplantısıyla açıkladığı proje hakkında, "Avrupa'nın en gelişmiş, en büyük ve en kapsamlı Show Havuzu, Türkiye ve dünya mutfaklarından özenle seçeceğimiz yeme içme mekanları, temalı alanlarımızla WaterGarden İstanbul'u, saat sınırlaması olmayan İstanbul'un dinamiklerine yön veren farklı bir konseptte hayata geçiriyoruz" dedi. Günümüzde rekabetin yalnızca ürünler veya firmalar arasında olmadığına vurgu yapan Ziylan, "Ülkeler ve şehirlerarasında da ciddi bir rekabet yaşanıyor. Beklentileri değişen ve gelişen yerli ve yabancı turist taleplerine uygun olarak ülkemizde ve özellikle İstanbul'da, turizm sektörünün dünyaya sunabileceği pek çok alternatif ürün bulunuyor. WaterGarden İstanbul, bünyesinde toplayacağı gastronomi ve eğlence markalarıyla, İstanbul'un dünyanın sayılı marka şehirlerden birisi olmasında rekabet gücünü artıracak bir yatırım olarak da önemli bir rol oynayacak" diye ifade etti.
Avrupa'nın en büyük gösteri havuzu

Gece geç saatlere kadar hizmet vermesi planlanan WaterGarden İstanbul'da, 5 bin metrekare alan üzerine kurulacak havuzun, Avrupa'da bir yaşam merkezi içinde yer alan en büyük havuz olması planlanıyor. Projede su, müzik, ateş, lazer ve ışık gösterileri eşsiz koreografiler eşliğinde ziyaretçilerle buluşacak. Projenin mimari master planı Hollanda'dan TConcept Willem Joost de Vries tarafından hazırlandı. Projenin gastronomi kurgusunda Solid Consulting Tolga Atalay danışmanlık verirken, iç mimari konseptini MD Arch Mimar Görkem Volkan oluşturdu. Projenin kiralama danışmanı ise  Mergen Consulting Nilgün Erman oldu.
WaterGarden İstanbul'da ayrıca mini golf, extreme park, çocuk parkı ve botanik bahçesi de bulunan, çeşitli bitki ve ağacın yer aldığı, 15 bin metrekarelik park alanı oluşturulacak.

Yaşam ve gastronomi merkezi olarak kurgulanan WaterGarden İstanbul'da, Türk ve dünya mutfağından lezzetler, Türkiye'nin her köşesinden yöreye özgü geleneksel tatların İstanbul'daki ilk adresleri, yeni markalar, restoranlar, bistrolar, kafeler, yemek alanları ve lezzet noktaları yer alacak.
Havuzun etrafında yer alacak yeme içme mekanlarının dışında, projenin dikkat çeken önemli bölümlerinden biri de en az 50 yıllık geçmişi olan lezzetlerin bulunacağı Nostalji Sokağı olacak. Dünyada sağlıklı yaşam pratiklerine olan ilginin artmasıyla doğal ürünlere gösterilen talebin çoğalmasından yola çıkarak planlanan Organik Pazar da haftanın yedi günü açık olacak.
Ataşehir'de konumlanacak WaterGarden İstanbul'da, 11 salonlu sinema kompleksi, yerli ve yabancı sanatçıların, grupların, orkestraların sahne alacağı ve açık hava sineması olarak da kullanılabilecek 4000 kişilik etkinlik alanı, tiyatro salonu, eğlence kulüpleri, çocuklar ve yetişkinlere hizmet verecek mutfak sanatları okulu, spor merkezi, bowling salonu, çocuk oyun alanı ve çocuk yuvası da yer alıyor.Projenin, 2016'nın ikinci yarısında tamamlanması planlanıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :