Ankara'yı Değiştiren Projeler Final Forumu Gerçekleştirildi

mimarizm.com / 10 Haziran 2014

Ankara'yı Değiştiren Projeler forum dizisinin ADP 10/10 Final Forumu, Seranit Grup sponsorluğunda gerçekleştirildi. Tüm forumların değerlendirildiği ve Ankara'nın kentsel geleceğinin tasarlandığı forum, farklı meslek gruplarından birçok ismi bir araya getirdi.


Ankara'ya katma değer sağlayacak projelerin gündeme getirilerek tartışıldığı "Ankara'yı Değiştiren Projeler" forum dizisinin son buluşması olan onuncu forum, 5 Haziran 2014 Perşembe günü TSMD Mimarlık Merkezi'nde düzenlendi.‘Şeffaf Planlama - Çoklu Katılımlı Karar Modelleri' nin konu alındığı foruma üniversite, meslek odası ve sivil toplum örgütü temsilcileri, belediye imar planlama müdürleri ve diğer ilgili meslek insanları katıldı.

Daha önce gerçekleştirilen tüm forumların değerlendirildiği 10/10 forumunda, Ankara'nın planlı gelişimine katkı sağlayacak katılım ve danışma odaklı karar süreçlerinin oluşturulması, yürütülmesi ve modelleri karşılıklı tartışıldı.


 
Cânâ Bilsel


Yeşim Hatırlı


Zafer Şahin


Başkentin gelişmesine, yurtiçi ve yurtdışında fark yaratacak projelere ev sahipliği yapmasına ön ayak olan ADP 10/10 forum serisinin ardından çalışmalara, forum kapsamında gelen önerilerin değerlendirilmesiyle devam edilecek.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :