Akülü Kırıcı-Delici ile Bina Cephelerini Tuvale Dönüştürüyor

mimarizm.com / 15 Temmuz 2015


Bosch Profesyonel Elektrikli El Aletleri serisine ait akülü kırıcı-delici GBH 36 V-LI Plus Professional, Portekizli sokak sanatçısı Alexandre Farto'nun elinde bir sanat enstrümanına dönüştü.


Vhils takma adıyla bilinen ünlü sanatçı, akülü kırıcı-delici ile binaların dış cephelerini kırarak altındaki gizli güzelliği ortaya çıkarıyor. Genelde yapı-inşaat sektöründe iş alanlarında görmeye alıştığımız akülü kırıcı-delici, Vhils'in elinde sanatsal bir enstrümana dönüşerek şehir habitatına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Brezilya'nın en büyük metropollerinden Recife'deki son projesiyle adından sıkça söz ettiren Vhils, Guarani Indian köyündeki bir öğretmenin yüzünü beton üzerinde hayat vererek, köylülerin geleneksel yaşamlarını korumak üzere verdikleri mücadeleye dikkat çekiyor. Sanatçı, en önemli eseri olan bu portreyi, Bosch'un yeni akülü kırıcı-delicisi GBH 36 V-LI Plus Professional ile hayata geçirdi.

Kahramanlarının yüzlerine alçı ve betonda hayat vererek onlara derinlik ve yoğunluk kazandıran Vhils, çalışmalarını Londra, Paris, Berlin, Lizbon, Rio de Janeiro, Las Vegas ve Şanghay'da farklı alanlarda sergiliyor.Vhils: "Gücü hissederek kontrollü ve hassas çalışmaya imza attım"

Recife'deki son eserini yontma tekniğiyle yaptığını anlatan Vhils, "Yükseltilmiş bir çalışma platformuyla çok yüksekte çalıştığımız Recife'deki projemiz için yontma tekniğine ve duvarın bireysel yapısına uyum sağlayacak akülü kırıcı-deliciye ihtiyacımız vardı. Bu yüzden aletin hem çok güçlü, hem de sıradışı kontrollü bir kırmaya olanak veren özelliklere sahip olması gerekliydi. GBH 36 V-LI Plus Professional kırıcı-delicinin kalite ve uygunluk farkı tam da bu noktada ortaya çıkıyor. Bu alet ile gücü hissederek kontrollü ve hassas çalışmaya imza attım" dedi.3,2 jul darbe gücü ve dayanıklı motoruyla yüksek delme ve kırma performansı sunan GBH 36 V-LI Plus Professional akülü kırıcı-delici, 3 kg'lık ağırlığıyla sınıfındaki ürünlerden ayrılıyor. Alet, SGL testi ve sertifikasyon kuruluşu tarafından yapılan testlere göre daha hızlı ve kesin sonuçlar sunuyor.


Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • ali özcan 8 yıl önce TAKIM CALIŞIR EL ÖVÜNÜR. teşekkürler Bosch teşekkürler.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :