2. İstanbul Tasarım Bienali Başvurularında Son İki Hafta

mimarizm.com / 17 Ocak 2014

"Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil" temalı 2. İstanbul Tasarım Bienali'ne katılmak isteyenlerin, manifestolarını göndermeleri için son başvuru tarihi, 1 Şubat 2014.
2. İstanbul Tasarım Bienali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından "Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil" başlığıyla, Zoë Ryan küratörlüğünde 18 Ekim-14 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bienal, bugünün tasarım çalışmalarının bir portresini çizmeyi hedefliyor. Bienal, tarih boyunca, sınırsız diyaloğu besleyen, radikal bir süreç olarak sorgulamanın peşinden koşan ve hedef beyanları olarak işlev gören manifestoların, sadece metinlerin üretiminde değil, eylem, hizmet, kışkırtma veya nesne olarak nasıl yeni baştan icat edilebileceği fikrini sorguluyor.

2. İstanbul Tasarım Bienali'ne katılmak isteyenlerin, imge, animasyon, video, grafik, diyagram ve/veya metin formunda, ama bu formlarla sınırlı da olmayan manifestolarını, 1 Şubat 2014 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor. Bienalin teması ve başvuru koşullarıyla ilgili detaylı bilgiler tasarimbienali.iksv.org adresinde yer alıyor. 


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :