YARIŞTAY: Ulusal Mimarlık Yarışmaları Sempozyumu IV

mimarizm.com / 06 Kasım 2018
Yarışmaların mimarlık gündemi ve öncelikleri arasında yer alması amacıyla Mimarlar Odası tarafından düzenlenen YARIŞTAY sempozyumu, 10-11 Kasım 2018 tarihlerinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde yapılacak.

Mimarlar Odası 46. Dönem Çalışma Programı kapsamında, yarışmaların mimarlık gündemi ve öncelikleri arasında yer alması ve belirlenen başlıklarda mimari yarışmalar ortamında değerlendirmelerin yapılabilmesi hedefiyle, 10-11 Kasım 2018 tarihlerinde İzmir’de “YARIŞTAY: Ulusal Mimarlık Yarışmaları Sempozyumu IV” gerçekleştirilecek.   

Sempozyumun amacı; yarışmalara dair deneyimlerin ve güncel sorunların ilgili tüm taraflarca – yarışmacılar, jüri üyeleri, düzenleyici İdareler ve Mimarlar Odası Birimleri – değerlendirilmesini ve tartışılmasını sağlayacak ortamın yaratılarak, yarışmaların daha nitelikli, adil ve verimli geçmesinin, yarışma yönteminin öncelikle kamu yatırımlarında ardından tüm alanlarda yaygınlaştırılmasıdır.

Mimarlık hizmetlerinin temininde yarışmalar yöntemini tercih eden İdareler, bu yarışmalarda seçici kurulda görev almış olan jüriler, yarışmalar ortamına projeleriyle katkı koyan yarışmacılar ve yarışmalar ortamının adil, verimli, kaliteli geçmesini sağlamayı görev edinen Mimarlar Odası şubelerinin yarışma deneyimlerini aktaracakları ve mimarlık meslek ortamının yanı sıra tüm ilgilenenlerin katılımına açık olarak düzenlenecek etkinliğe katılımınızı bekleriz.

Sempozyum programı için tıklayın.

 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :