"Türkiye - Kazakistan İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri"

mimarizm.com / 16 Nisan 2015
"Türkiye - Kazakistan İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri"


Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, bu yıl "Konuk Ülke" projesi kapsamında Kazakistan'ı ağırlıyor.


DEİK ve Kazakistan Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle 22 Nisan'da Tüyap Fuar Alanı – Marmara Salonu'nda düzenlenecek olan Türkiye - Kazakistan İnşaat Forumu'nda iki ülke devlet yetkilileri, STK yöneticileri ve Kazakistan'da iş deneyimi olan büyük yatırımcılar tecrübelerini aktaracaklar. Forumun ardından yapı sektörü üreticileri ve yatırımcılarla Kazakistan'dan gelen satınalma heyetleri bir araya gelecek.

EXPO 2017 Projesi, 2030 ve 2050 hedefleriyle Türk yapı sektörünün gözde pazarları arasında yer alan Kazakistan, Türk yapı malzemeleri ve yurtdışı müteahhitlik sektörü açısından oldukça önemli bir ülke.

Türk müteahhitlik firmalarının en çok proje üstlendiği 5 ülkenin arasında yer alan Kazakistan, enerji ihracatına bağlı olarak sağladığı fon birikimini altyapı yatırımları için kullanıyor. Kazakistan 2014 yılında inşaata 15,17 milyar dolar harcadı ve 6,9 milyar dolarlık inşaat malzemesi ithal etti.

Önümüzdeki yıllarda Kazakistan'da inşaat harcamalarında büyümenin hızlanacağı, 2020 yılına kadar yıllık ortalama yüzde 13 büyüyeceği ve 2020 yılında 30 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor. Kazakistan yüksek hacimli inşaat harcamaları ve yatırım projeleriyle Türk yapı sektörü için büyük potansiyel taşıyor.

Kazakistan'ın Türk inşaat sektörüne sunduğu yatırım ve işbirliği fırsatlarının değerlendirileceği "Türkiye - Kazakistan İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri" etkinliğinde Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası Başkanı Ablay Isabekovich Myrzakhmetov, Kazakistan Müteahhitler Birliği Başkan Yardımcısı Omari Kharbediya, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, Sembol İnşaat Kazakistan Bölge Genel Müdür Yardımcısı Eren Gümüş, Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel  ve  Alsim Alarko Grup Koordinatörü Bekir Bora konuşmacı olarak yer alacak.

PROGRAM:
14:15 - 15:15  Kazakistan- Türkiye İnşaat Forumu
15:15 - 15:45  Kokteyl
15:45 - 16:30  Alım Heyeti ile İkili Görüşmeler

Katılımın kontejanla sınır olduğu etkinliğe YEM Fuarcılık'tan Melek Sepil'e mail göndererek kayıt yaptırabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :